banner476

20 Bin Öğretmen EYLÜL ayında mı göreve başlayacak

18 MARTTA ATANAN ÖĞRETMENLERİN KARARNAMELERİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Öğretmen Atamaları 19.05.2020, 00:20
20 Bin Öğretmen EYLÜL ayında mı göreve başlayacak

18 Martta ataması gerçekleştirilen ancak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle kararnameleri verilmeyen dolayısıyla göreve başlatılmayan 20 bin öğretmene ne zaman müjde verileceği hala belirsizliğini sürdürüyor.

Son atamalarda atama gerçekleştirildikten sonra öğretmenler güvenlik soruşturmasından geçip göreve başlayabiliyorlardı. Ancak güvenlik soruşturması kaldırıldı ve 18 martta atanan öğretmenler planlarını buna göre yaptılar.

Çoğu öğretmen çalıştıkları yerden ayrıldı. Martta kararnameleri verilmeyen öğretmenler mağduriyetlerini sosyal medya aracılığı ile duyuruyorlar ve bir müjde bekliyorlar.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 18 Martta atanan öğretmenlerle ilgili kararnamelerin ancak okulların açılması ile verileceğini söylemişti ancak MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu konuya ilişkin son günlerde öğretmenleri heyecanlandırdı ve konuya ilişkin çalışmanın olduğunu belirtti.

Bu gelişmeden sonra 18 martta atanan öğretmenlerin en geç Haziran ayı içerisinde kararnamelerinin verilip göreve başlaması öngörülüyordu.Fakat bugün Cumhurbaşkanı tarafından okulların EYLÜL ayında açılacağı açıklamasından sonra ve Bakan Ziya SELÇUK'un okullar açıldığı an göreve başlayacaklar açıklası var.

Bu konuda önümüzdeki günlerde bir çözüm bulanması bekleniyor. 

Gelişmleri mebpersonel.com sitemizde bulabileceksiniz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@