20 bin sözleşmeli öğretmen atama ve evrak süreçleri açıklandı

20 bin sözleşmeli öğretmen atama ve evrak süreçleri açıklandı

20 bin sözleşmeli öğretmen atama ve evrak süreçleri açıklandı

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASINA İLİŞKİN DUYURU

İLİMİZ EMRİNE 01/09/2022 EYLÜL ATAMA DÖNEMİNDE SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN OLARAK ATANAN ÖĞRETMENLERİN YAPMASI GEREKEN İŞ VE İŞLEMLER

İlimize atanan sözleşmeli öğretmenlerin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapıldıktan sonra göreve başlatılmak üzere davet edildiğinde aşağıda istenilen belgeler ile birlikte atandıkları ilçe milli eğitim müdürlüklerine müracaat edeceklerdir.

GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE ARŞİV ARAŞTIRMASI BİTEN KİŞİLERİN LİSTESİ GÜNÜ BİRLİK https://van.meb.gov.tr/ ADRESİNDEN YAYINLANACAKTIR.

 1. Son altı ay içinde çekilmiş Biometrik fotoğraf (6 adet) ve kimlik fotokopisi
 1. Lisans diplomasının aslı veya mezuniyet geçici belgesinin aslı veya onaylı örneği
 1. Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği
 1. Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi
 1. Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.)
 1. Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi
 1. Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği
 1. Güncel tarihli Adlî Sicil Kaydı.
 1. Erkek Adaylar İçin Askerlik Durum Belgesi
 1. Askerde olan adaylar ise birliğinden alacağı muhtemel terhis tarihini gösteren belge ile dilekçesini atandığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderecektir.
 1. Mal bildirimi (İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden temin edilecektir.)
 1. Sağlık durumu yönünden yurdun her bölgesinde ve iklim şartlarında öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.

NOT: Bakanlığımızca Yapılacak Değişiklikler Ayrıca Duyurulacaktır.

VAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.