20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri yarın başlıyor

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri yarın başlıyor

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri yarın başlıyor

Bilindiği üzere 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması duyurusu Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan tarafından Haziran ayının sonlarına doğru verilmişti. Duyurunun hemen ardından takvim ve de birkaç gün sonra kontenjanlar açıklanmıştı.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması takviminde mülakatlar bitti. Mülakat sonuçları açıklandı. Adaylar yarın hangi il/ilçe ve okula atanacakları konusunda tercihte bulunacaklar. 31 Ağustos tarihine kadar devam edecek tercihlerden sonra 1 Eylül tarihinde ise Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in katılacağı programda butona basılmasıyla öğretmenlerimizin yerleştirme işlemleri tamamlanmış olacak.

İşlemler tamamlandıktan sonra ivedilikle başlayacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından sonra öğretmenlerimiz kararnamelerini imzalayarak görevlerine başlayacak. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sürecinin ise kısa sürmesi bekleniyor. Tüm öğretmen arkadaşlarımıza yeni dönemde sınıflarında başarılar dileriz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum