2012 Ağustos  Ayında 30 Binden Fazla Öğretmen Atanacak

2012 Ağustos Ayında 30 Binden Fazla Öğretmen Atanacak

2012 Ağustos Öğretmen Atamaları

 Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak ile telefonla görüştü. Öğretmen atamalarının gündeme geldiği görüşmede Hikmet Çolak “Şu anda öğretmen ataması konusunda kanun teklifi hazırlanıyor. Sayı veremiyoruz ama bugüne kadar bir defada yapılan atamaların üzerinde Ağustos ayında bir atama yapılacak” dedi. Çolak ayrıca öğretmen atamaları ile ilgili kanun teklifine bir madde daha eklediklerini belirterek, bir sürpriz yapacaklarını söyledi ama sürprizin ne olduğunu açıklamadı.”

 
Açıklamanın en dikkat çekici noktası ”Bugüne kadar bir defada yapılan atamaların üzerinde Ağustos ayında bir atama yapılacak” bölümüdür.

 

Çok eskiye gitmeden son 6 yılın öğretmen atama sayılarını incelediğimizde, bir defa en fazla 30 bin öğretmen ataması yapıldığını görüyoruz.

 

Meb İnsan Kaynakları Genel Müdürü’nün açıklaması doğrultusunda anlıyoruz ki, Ağustos ayında 30 binin üzerinde bir öğretmen ataması bizleri bekliyor.

 

Atama bekleyen ve KPSS’ye hazırlanan öğretmenlere duyurulur…

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum