2012 Kpss Puanları Arttı mı Azaldı mı

2012 Kpss Puanları Arttı mı Azaldı mı

2012 Kpss Puanları Arttı mı Azaldı mı

 2012 Kpss sonuçları açıklandı, Memur adayları şimdi puanları yeterli mi değil mi, önceki yıllara göre netler düştü mü azaldı mı bunu anlamaya çalışıyor. Kpss Rehber son 3 yılın verilerini araştırdı: 2012 Kpss Lisans sonuçalrı açıklandı veÖSYM verilerini incelediğimizde, açık bir şekilde 2012 Kpss Lisans net ortalamalarının düştüğünü görüyoruz.


Kpss Genel Yetenek 2012 net ortalamaları; 2010’a göre 8 net, 2011’e göre 5 net düşmüş durumda


Kpss Genel Kültür 2012 Ortalamalarının ise ; 2010’a göre 5 net, 2011’e göre 3 net düştüğünü görüyoruz,


2012 Eğitim Bilimlerine göz attığımızda netlerin 2010’a göre 6 net azaldığını, 2011’e göre ise ortalamanın 3 net arttığını görüyoruz

2012 Kpss Puanları Arttı mı Azaldı mı

Kpss Rehber’in yukarıda oluşturduğu analizlere baktığımızda  genel yetenek ve genel kültür net ortalamalarının düştüğünü görüyor ve 2012’de daha az netle P 3’de daha çok puan elde edilebileceği sonucunu çıkarıyoruz.

Eğitim bilimlerine baktığımızda ise eğitim bilimleri netlerinin ortalamasının arttığını görüyoruz, fakat genel yetenek ve genel kültür netlerinin düşmesi bunu dengeleyeceği için P 10’da çok büyük farklılıklar olmayacaktır. Fakat netleri aynı olan 2 adaydan Genel yetenek neti daha fazla olan adayın, eğitim bilimlerinde daha çok net yapan adaya göre daha avantajlı olacağını belirtmeliyiz.

Kpss’de Önemli Olan Puan Değil, Sıralama

Atamalarda Kpss puanlarının kaç olacağından çok, kendi alanınızda yarıştığınız diğer adaylara göre sıralamadaki yeriniz. 


Aldığım Puanla Atanabilir miyim?

Kpss sonucunuz artık elinizde peki bu puanla atanabilir misiniz. Memur alımında hangi kurum kaç puanla atandı, son atamalarda oluşan taban puanlar kaç ? sorularının cevabını arıyorsunuz.


kpssrehber.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.