banner476

2014 Eylül Ayı Öğretmen Atama Kontenjanları (Tahmini)

2014 Eylül Ayı Öğretmen Atama Kontenjanları (Tahmini)

Öğretmen Atamaları 05.08.2014, 12:31 05.08.2014, 12:38
2014 Eylül Ayı Öğretmen Atama Kontenjanları (Tahmini)
Değerli arkadaşlar burada yayınladığımız rakamlar tahminlerimize dayalı olup, resmi bir niteliği bulunmamaktadır.

300 bini aşkın öğretmen arkadaşımızın atama beklediği bir süreçte sadece 40.000 atama yapılacak olması tüm öğretmenleri heyecanlı bir bekleyiş içerisine sürüklemekte ve belirsizlik sizlerin canını sıkmaktadır.

Ancak şunu hemen söyleyelim ki; kontenjanlar 10 Ağustos’tan önce açıklanmayacaktır.  (Branş sıralaması ise önümüzdeki hafta içinde açıklanabilir.) Yine eş durumu ve özür grubuna bağlı atamalar nedeniyle bu atamaların 1 Eylül’den önce yapılması pek mümkün görünmemektedir.

Gelelim kontenjan tahminlerimize… Bu tahminlerde en büyük veri illerden gelen öğretmen ihtiyacıdır. Bazı bölümlerden ihtiyaç fazlası olmasına rağmen atama yapılması ise şu şekilde izah edilebilir: Toplam sayı ihtiyaç sayısından  fazla olmasına rağmen bazı okullarda ihtiyaç duyulan öğretmen bulunmamaktadır. (Eş veya özür grubu atamaları vb.)

Peki sınava giren aday sayısı atama kontenjanlarında etkili  midir? Evet az da olsa kontenjanların belirlenmesinde etkili olan bir durum da budur. Biz de tahminlerimizi bu doğrultu da şekillendirdik.

Ne olursa olsun bunlar birer tahmindir ve sizlerden gelen onlarca mail – mesaj ve telefon nedeniyle bu çalışma hazırlanmıştır.

Verdiğimiz tahmini kontenjanlar -sayı aralığı- şeklinde belirtilmiş olup 38 bin ile 42 bin aralığında bir toplama tekabül etmektedir. (Hocam 40.000′i geçiyor toplam sayı şeklinde mesaj atanlar için belirttik bunu :)

Geçen yıl yaptığım tahminlerin % 95 tutmuş  olması bu işi ne kadar titiz ve ciddi bir biçimde yaptığımızın bir kanıtıdır. Yine de beklentilerinizin altında olan tahminlerimizin moralinizi bozmamasını ve gerçek kontenjanlar açıklanana dek hiç bir tahmin ya da duyuma göre hareket etmemenizi öneririz.

Öğretmen Atamaları Facebook Grubumuza Katılmak İçin TIKLAYINIZÖğretmen Atamaları Facebook Grubumuza Katılmak İçin TIKLAYINIZ

Kaynak: oguzhanhoca.com
Yorumlar (183)
abukey 6 yıl önce
tahmini bir şeyin son dakikasımı olur la
ali 6 yıl önce
biyolojiden 3700 acık var deniliyor 400 komik değilmi 10. sınıflara zorunlu 3 sst biyoloji geliyor araştırmadan tahmin yapıyorsunuz bilmiyorsanız tahmin de yapmayınnnnn
bu haberi yapanın eğitimle alakası yok 6 yıl önce
görme işitme zihin özel eğitim adı altında birleştirildi. geçen sene barajı 300 kişi geçti diye o kadar kontenjan ayrıldı. bu sene 1000 kontenjan gelir en az. açık 13000 çünkü.
ali 6 yıl önce
zihin görme diye bir şey yok özel eğitim var oda ihtiyaç listesnde 3. sırada bu nasıl bir tahmindir geçen seneyi alıp kopyala yapıştr yapmıssınız biraz daha arastrıp o şeklde tahmn yrtmenizi öneririm
Mehmet 6 yıl önce
bence bu adam eğitimciliği bıraksın battıkça batıyor.
teknik öğretmen 6 yıl önce
meb'den önce teknik eğitim kadrolarını sıfırlamış vatandaş. kimsin la sen
esma 6 yıl önce
okulumuzda almanca öğretmeni̇ yok
hayri 6 yıl önce
geçen sene nerdeyse hiçbiri tutmadı. bakanin formülü nu deneyin derim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@