banner476

2015 LYS Matematik ve Geometri soruları ve cevapları burada 14 Haziran

2015 LYS Matematik ve Geometri soruları ve cevapları burada 14 Haziran

Öğretmen Atamaları 14.06.2015, 11:10 14.06.2015, 11:12
2015 LYS Matematik ve Geometri soruları ve cevapları burada 14 Haziran
  2015 LYS Matematik ve Geometri soruları ve cevapları burada 14 Haziran ÖSYM 2014 LYS-1 Geometri Soruları ve Cevapları 15 Haziran tarihinde yapılan 2015 lys geometri soruları ve çözümleri sınavdan çıkan adaylar tarafından oldukça çok merak edilen konuların başında yer almaktadır. Bu kapsamda lys geometri soruları 14 haziran tarihindeki sınav için merak eden okuyucularımız için derlenen mebpersonel.com sayfasında lys geometri soruları ve cevapları bulabielceksiniz. Bu kapsamdalys geometri sınav soruları ve çzöümleri merak eden okuyucularımız bu sayfamızda lys 1 geometri soruları ve cevapları ösym tarafından yayınlanınca bu sayfada bulabilecekler. 

Not: Lys 1 Sınav Soruları ve Cevapları ösym tarafından yayınlanacak %20'lik kısım ile mevcuttur. Bunun dışında kesinlikle soru ve cevap paylaşımı yasaktır. 

-Lys 1 Sınavı Zor Muydu Kolay mı Tıklayınız

-Lys Matematik Sınav Soruları ve Cevapları (Pasif Ösym Tarafından Açıklanamsı Bekleniyor)


Lys geometri soruları ve çözümleri 
sınavdan sonra çıkan adaylar doğru ve yanlışlarını kontrol etmek amaçlı oldukça çok merak edilirken lys-1 geometri soruları ve cevapları için sabırsızlıkla bekliyorlar. ösym tarafından lys geometri sınav soruları ve cevapları yayınlanır yayınlanmaz eş zamanlı olarak sitemiz mebeprsonel.com adresinde bulabilecesiniz. Böyelce lys geometri sınav soruları ve cevapları yayınlanır yayınlanmaz aşağıdaki linkimiz aktif olacak ve kırmızı renkte olacaktır. Böylece lys geometri sınav soruları ve cevaplarıiçin sayfamızdan bulabilir ve irdeleyebilrisiniz. Adaylar ve velilerce merak edilen lys geometri sınav soruları ve cevapları için bizlerden ayrılmayınız

-Lys Geometri Sınav Soruları ve Cevapları (Pasif Ösym Tarafından Açıklanamsı Bekleniyor)


Tüm soru görüş ve önerilerinizi yorumlar kısımından aktarabilrisiniz. Şimdiden tüm okuyucularımıza başarılar dilerken herkezin isteği üniversite ve bölümü kazanması temennimizle..

LYS'DE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikolojik Gelişim ve Danışma Merkezi Koordinatörü Uzman Klinik Psikolog Nilgün Köstem, öğrencilerin yaklaşan Lisans Yerleştirme Sınavı'nın (LYS) heyecanından dolayı stresli günler yaşayabildiğine dikkat çekerek, onların enerji ve motivasyonunu tüketmeden çalışma planı yapması gerektiğini söyledi.

Kaygı ve heyecanın belli bir seviyenin üstüne çıktığında başarıyı olumsuz yönde etkilediğine işaret eden Psikolog Nilgün Köstem, öğrencilere önerilerde bulundu. Köstem, "Sınava az bir zaman kalmış olan bu dönemi, en verimli şekilde nasıl değerlendirebileceğinizi gerçekçi bir şekilde planlayın. Başarmakta çok zorluk çekeceğiniz, gerçekdışı hedefler stresinizin daha da artmasına sebep olacaktır. Gerçekçi bir şekilde ulaşılabilecek hedefler belirleyin. Hem plana uyabileceğiniz hem de hedefinize ulaşabileceğiniz çalışma stresinizi azaltacaktır" dedi.

"SINAV NOTU NASIL BİR İNSAN OLDUĞUNUZU ANLATMAZ"
Sınavlara ve başarı tanımına çok fazla anlam yüklemenin kaygı ve stres seviyesini arttırdığını ifade eden Köstem, sınavların belli konu ve alanlardaki bilgi ve beceriyi ölçen bir araç olduğunu belirtti. Sınavdan alınan notun kişiyi nasıl bir insan olduğu noktasında tanımlamaya yetmeyeceğini vurgulayan Köstem, öğrencilerin sınavdan beklentilerini ortaya koyması gerektiğini kaydetti.

"RUH SAĞLIĞINIZ PERFORMANSINIZ İÇİN ÖNEMLİ"
Stresin hayatın her alanını etkileyebilen bir faktör olduğuna değinen Köstem, şunları söyledi: "Stresle başa çıkabilmek güçlü bir bağışıklık sistemi gerektiriyor. Bunu manevi bağışıklık sistemi olarak anlatıyorum. Normal bir zamanda bizi hasta etmeyen bakteri ve virüsler, fiziksel bağışıklığımızın düştüğü durumlarda rahatsızlıklar veriyorsa, ruhsal bağışıklığımızın düştüğü durumlarda da normalde kaldırabildiğimiz stres faktörleri bize daha ağır gelebiliyor. Fiziksel bağışıklığımızı koruyabilmek için uykuya, sağlıklı beslenmeye, dinlenmeye ihtiyacımız oluyor. Manevi bağışıklığımızı korumak ve güçlendirmek için eğlenmek, dinlenmek, zevk aldığımız şeylere zaman ayırmak gerekiyor. Arkadaşlarımızla görüşmek hem biriktirmiş olduğumuz stresi atmamıza hem de yeni streslerle başa çıkmak için güç toplamamıza katkı sağlayan, ihmal edilmemesi gereken aktivitelerdir. Bu gibi şeylere zaman ayırmak, size gereksiz zaman kaybı gibi geliyor olsa da aslında genel ruh sağlığınız ve performansınız açısından oldukça önemli."

Yorumlar (2)
aark 5 yıl önce
Sorular kolaydi bu sene
mağdur 5 yıl önce
en kolay 15 soruyu yaptıysan bi şey diyemem tabi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@