banner476

2016 ÖABT Sınavı Yapılacak Alanlar ÖSYM tarafından açıklandı

2016 ÖABT Sınavı Yapılacak Alanlar ile ilgili duyuru ÖSYM'nin sitesinden yayınlandı. Okul Öncesi Öğretmenliğine alan sınavı getirildi.

Öğretmen Atamaları 06.01.2016, 11:42 06.01.2016, 11:59
2016 ÖABT Sınavı Yapılacak Alanlar ÖSYM tarafından açıklandı
 BASIN DUYURUSU

(6 Ocak 2016)

2016-Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT): 
Sınav Yapılacak Alanlar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ile Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” kapsamında imzalanan protokol uyarınca 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (ÖABT) uygulanacağı alanlar;Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehber Öğretmen ve Sınıf Öğretmenliği, Okulöncesi Öğretmenliği olarak belirlenmiştir.

Adayların ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

                                    

ÖSYM BAŞKANLIĞI  

Yorumlar (14)
sınıf 5 yıl önce
üzülmeyen değerli okul öncesi arkadaşlarım sizi çok iyi anlıyorum bundan iki yıl önce de ben sınıf öğretmeni olarak aynı duyguları yaşamıştım alan sınavını ihmal etmeyin atanmak isteyenler alana da yuklenin ihmal etmeyin.
Sınıfcıyız 5 yıl önce
Sınıfa 5000 haktır. InşAllah bu sefer sevınecegız inşaAllah. Allahım yardım etsin bize inşaAllah. Çok acı çektik inşaAllah bu sefer acımız bıter inşAllah inşAllah inşAllah.
A 5 yıl önce
Allah sizi bildiği gibi yapsın. Size diyecek hiç bir şey bulamıyorum...yaZık
Hhjj 5 yıl önce
Ben o matematik yapan okul öncecilerle görüşürüm şimdi sırf matemstik yapıyorlar diye onların yüzüne atanamıyorum şimdi sizinle ğörüşürüz
SULHİ 5 yıl önce
daha donanimli olmanizi sağlar gh.sen zaten çalişip kazanirsin o pozi̇syonu.alanindan ni̇ye korkuyorsun.yoksa kendi̇ne güvenmi̇yor musun sayin a
SULHİ 5 yıl önce
üzülmeyi̇n ölüm yok ya ucunda. yapamazsan sana i̇ş mi̇ yok.
SULHİ 5 yıl önce
di̇ni̇mi̇zi̇n i̇lk emri̇ yani̇ bi̇zi̇m bi̇ri̇nci̇ ve en önemli̇ i̇badeti̇mi̇z okumak tir
sınıf 5 yıl önce
troll sınıfcılar.yazık size
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@