banner476

2017 Ağustos Atamasında Hangi Branşlar Öne Çıkacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Ağustos ayından sonra 10 bin öğretmen ataması yapacak. Bu sayının daha da artması bekleniyor. Peki 2017 Ağustos atamasında hangi branşlar ön plana çıkacak? Hangi branşlara daha fazla kontenjan ayrılacak? İşte cevaplar.

Öğretmen Atamaları 30.05.2017, 13:42
2017 Ağustos Atamasında Hangi Branşlar Öne Çıkacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Ağustos ayından sonra 10 bin öğretmen ataması yapacak. Bu sayının daha da artması bekleniyor. Peki 2017 Ağustos atamasında hangi branşlar ön plana çıkacak? Hangi branşlara daha fazla kontenjan ayrılacak? İşte cevaplar.

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Temmuz ayında 20 bin öğretmen atamasını sonuçlandıracak. Ardından Ağustos ayından sonra 10 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek. Yapılacak olan öğretmen atamasında nasıl bir kontenjan dağılımının yapılacağı ise merak edilen konuların başında geliyor.

2017 Ağustos atamasında 10 bin öğretmen atanacak. Bu sayının artması için öğretmen adayları gerekli mücadeleyi gösterirse 2017 ağustos atamasında dha yüksek bir sayıda atama gerçekleşebilir.

2017 Ağustos atamasında 10 bin veya daha yüksek bir sayıda öğretmen ataması yapılması durumunda hangi branşların ön plana çıkacağı merak ediliyor. Hangi branşlara daha çok kontenjan ayrılacağını hep birlikte inceleyelim.

1) Sınıf Öğretmenliği

Her atamada olduğu gibi 2017 Ağustos atamasında da en çok kontenjan Sınıf Öğretmenliği bölümüne ayrılacak.

2) İngilizce Öğretmenliği

Yabancı Dil Hazırlık sınıfının oluşturulması nedeniyle bu bölümdeki öğretmen ihtiyacı bu atamadan itibaren karşılanmaya başlayacak. Yapılacak olan atama da yine İngilizce öğretmenliği 2. sırada en çok kontenjan ayrılacak bölüm olacak.

3) Okul Öncesi Öğretmenliği

Okul öncesi eğitimde 2019 yılında kadar bütün Türkiye'de zorunlu hale gelecek. Pilot illerde bu yıldan itibaren uygulamalar başlayacak. Bu nedenle 2017 Ağustos atamasında 3. sırada en çok kontenjan ayrılacak bölüm Okul Öncesi Öğretmenliği olacak.

4) İlköğretim Matematik Öğretmenliği

5) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği

2017 Ağustos atamasında en çok kontenjan ayrılacak ilk beş bölüm bu şekilde olacak. Atama sayılarına ilişkin verileri ve detaylı analizi ilerleyen günlerde mebpersonel.com sitesinden sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar (9)
mobilya icmekan tasarimi öğretmeni 3 yıl önce
bence süper tahminler ve olmasi gereken atama miktari teknik öğretmen lerden 1 er tane numune alinsa yeterli sonucta uretim yapacak insana ne gerekvar sonucta önemli olan ilk öğretim gerisi nede olsa bisekilde olur :) sadece gülü yoruz artik meslek lisesi memleket meselesi şaka şaka :) bol bol sinifci ve dinkulturu vs öğretmen leri alin ya teknik eğitim nedir çocuklar okulu bitirip sanat ve is gücüne katilmasida nedir neyse zaten yayinlanmayacak bol bol sinif ve dinkulturu ogretmeni alinmasi umuduyla :)
Yelda 3 yıl önce
Bıktık yıllardır beklemekten KPSS kazanamamaktan ve sınava girmekten sikildik yeter artık atayin bizi atamayan beden egitimciler ne olacak bir çözüm yolu yokmu 14 yıldır mezunum bir gün atanabilme umuduyla okudum ama hep emeklrim boşa gitti yazık oldu onca cileye
Sosyal bilimci 3 yıl önce
Birazda Sosyal bilgiler atayın.
Ece 3 yıl önce
Beden Eğitimi öğretmenleri ne olacak işsiz diplomalı... öğretmeniz ama mesleğimize hasret kaldık yapamıyoruz
Atama sayımızı yükseltilsin istiyoruz !!!
Murat 3 yıl önce
Şu sıralama ne zaman değişecek anlamadım. Senelerden beri aynı branşlara aslan payı
gülçin 3 yıl önce
artık inanmaya başlıyorum okul denen şey o kadar gereksiz geliyo ki çocuklar sadece zaman geçirsin diye varolan bişey. eğitimmiş sizin eğitim dediğiniz sadece sınıfçılar ya da din kültürüyle olmuyor. şu sığ kafadan kurtulmanın vakti gelmediyse kapatın okulları
Bircan 3 yıl önce
Lütfen artık beden egıtımı ogretmenı atama kadro sayılarını arttırın bıtsın bu çile adaletlı bır dağılım ıstıyoruz lutfen
Yorum 3 yıl önce
Beden eğitimine bukadar az kadro verip sınıfçıları beden eğitimi yapmak nedir yazıklar olsun beden eğitimi artık düzgün kdro bekliyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@