banner476

2017 Ağustos Atamasında Ne Kadar Öğretmen Atanacak?

Öğretmen adaylarının şu sıralar en çok merak ettiği konuların başında öğretmen atamaları sayısı geliyor. Zira ne KPSS puanı ne de mülakat puanı, atama sayısı ve bölüme ayrılan kontenjan kadar önemli.

Öğretmen Atamaları 27.05.2017, 19:27
2017 Ağustos Atamasında Ne Kadar Öğretmen Atanacak?

Öğretmen adaylarının şu sıralar en çok merak ettiği konuların başında öğretmen atamaları sayısı geliyor. Zira ne KPSS puanı ne de mülakat puanı, atama sayısı ve bölüme ayrılan kontenjan kadar önemli.

Önemli olan öğretmen adayının bölümüne ayrılacak olan kontenjan sayısıdır. Bir çok kez bölüm birincisi olduğu halde kontenjan açılmadığı için ataması yapılmayan öğretmen adaylarına rastlamıştık.

Bu nedenle öğretmen atama sayısı çok önemli. Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Ağustos ayında 10 bin öğretmen ataması yapılacağını ifade etmişti. Öğretmen atama sayısının 10 bin olması öğretmen adaylarını pek memnun etmiyor. Özellikle ihraçlardan sonra ciddi öğretmen ihtiyacı oluşmuş olması nedeniyle 2017 Ağustos atamasında sayının yüksek olması bekleniyor.

Peki 10 Bin Öğretmen Atamasında Sayı Artar mı?

Ağustos ayında yapılacak olan 10 bin öğretmen atamasında atama sayısının yükselmesi tabi ki mümkün. Fakat burada öğretmen adaylarının oluşturacağı kamuoyu ve verecekleri mücadele büyük önem arz ediyor.

Öğretmen atamalarında sayının artması için büyük bir baskı yapılması şart. Özellikle sosyal medyayı iyi kullanan öğretmen adaylarının buradan verecekleri mücadele ile sayıyı arttırmaları mümkün olabilir.

Milli Eğitim Bakanlığının da bu konuda gerekli bütçenin sağlanması için Maliye Bakanlığına başvuruda bulunması ve buna izin verilmesi gerekiyor. Şu an için sadece 10 bin atama izni çıktı. Fakat bu durum değişebilir. İstenilirse bu sayı arttırılabilir.

Öğretmen atamalarına dair tüm gelişmeleri mebpersonel.com sitesinde bulabilirsiniz.

Yorumlar (5)
Ali Er 3 yıl önce
Ağustosta 10 000 atama yaparlar.Bunu artırmaları için hiç bir gerekçeleri de yok.Bilakis artırmamaları için gerekçeleri o kadar çok ki.Seçim yok referandum yok millette 2019 a kadar ihtiyaçları yok.
Fatma zincir5 3 yıl önce
Ağustosda 10 bin atsma çok komik alay eder gibi bu kadar öğretmen beklerken ayıp vAllahi.yazık gençlere.ve bu kadarda açık varken bubu çoğaltın ricamızdır
gökhan bal 3 yıl önce
atama bekleyen saısı 440 binlerde bu yıl sınava girenlerle rakam 600 bin olacak Allah gençlere sabır versin.
Walnutttt 3 yıl önce
Tüm atama bekleyen öğretmenlerin birlikte sosyal medya üzerinden ağustos döneminde en az 25 bin atama için bastırmsmız ŞART....
Walnutttt 3 yıl önce
20 bin atama ihtiyacı kısmende olsa karşılayacaktır...emekli olanlar be yeni hizmete açılan okullara bu sayı ancak yeteceltir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@