banner476

2017 Şubat Öğretmen Atama Sayısı ve Takvimi Artık Açıklanmalıdır

MEB, 2017 yılı Şubat ayında atamasını yapacağı sözleşmeli öğretmenlerle ilgili artık takvimi belirlemelidir.

Öğretmen Atamaları 06.12.2016, 09:20
2017 Şubat Öğretmen Atama Sayısı ve Takvimi Artık Açıklanmalıdır

 Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere 668 sayılı KHK ile artık Doğu ve Güneydoğu illerinde öğretmen tutmak için 4+2 yıl sistemiyle sözleşmeli öğretmen istihdam edecek. Bundan sonra yapılacak atamaların tamamı sözleşmeli, KPSS puan üstünlüğü(mülakata çağırmak için) ve mülakat puanına göre gerçekleştirilecek. KPSS puanı tamamen yok sayılmayacak.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının 1. yarıyılı önümüzdeki ayın 20'sinde tamamlanacak. İçinde bulunduğumuz eğitim yılının 2. dönemi ise 6 Şubat 2017 tarihinde başlayacak. Yani 2. dönemin başlamasına tam 2 aylık bir vakit var.

MEB, kadrolu olarak öğretmen atamasını yaklaşık 20 günlük süreçte gerçekleştiriyordu. Fakat sözleşmeli öğretmenlikte mülakat olduğu için atama sürecinin yaklaşık 45 gün süreceği tahmin ediliyor. Bundan dolayı bakanlığın atamaları 2. döneme yetiştirebilmesi için önümüzdeki 2 hafta içerisinde 2017 yılı Sözleşmeli öğretmen atama duyurusu ve kılavuzunu yayınlaması gerekmektedir.

Bakanlık, 2 hafta içerisinde duyuruya çıkmazsa 2016 yılı Ekim döneminde ataması yapılan 18 bin 500 sözleşmeli öğretmenler gibi önümüzdeki dönemde ataması yapılacak öğretmenler de okullar başladıktan sonra göreve başlayacak ve bu durum eğitim öğretimi aksatacak.

Atama bekleyen yüz binlerce öğretmen bakanlıktan 50-60 bin bandında öğretmen ataması bekliyor fakat bakanlığın engelli öğretmenlerle birlikte 30 bin civarında öğretmen ataması yapacağı tahmin ediliyor. 

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (10)
edebiyat 4 yıl önce
Edebiyata 2500 kadro. Cunku 46 biniz.
Fatma zincir 4 yıl önce
Daha çok bekleriz atama işte yapılan 18500 dü yeter di mi?400 bin işsiz öğretmen genç bekliyor ayrıca bu kadar ihtiyaç var şehrin göbeğinde okullarda hoca yok branşa ingilizcrye ücretli giriyo hala ihtiyaç yok yapılan öğretmen atsmadıda ortada yazık çocuklarımıza
Mağdur öğretmen 4 yıl önce
Dört gözle bekliyoruz o kadar emek ver ondan sonra atama olmasın.
30 bin ihraç 30 bin alım 4 yıl önce
Ara alım da olmadı sadece ekimde mülakatla oldu yani devlet öğretmen almamış oldu gibi birsey hala pkk feto den ihraclar devam edecek sonuç peki atama yapılmamış olacak. En az 50 bin atama olmalı 450 bin kişi seneye ne olur bu kişilerin hayatları ne olur siz düşünün
Zeliş 4 yıl önce
Öğretmenler nasıl intihar eder nasıl o konuma geliyorlar ki diyordum. Simdi daha iyi anlıyorum. O noktaya geliyormuş insan dayanma gücü bitince.
Omer boz 4 yıl önce
Ücretli öğretmenlik adı altında köleliğe devam edildiği müddetçe atama falan olmaz.. nede olsa köleler hazır asgari ücretin yarısına calışmaya..
cemcaz 4 yıl önce
Eğer atama olmaz yada atanamaz isem o kadar emegim boşa gidecek.akp kesinlikle 1 oy benden kaybetti.mahvoldum sgk dahii yok.ozel okullar almiyor.Allah sorsun tuhhhhhhhhhhhhhh
El Sanatları Öğretmeni 4 yıl önce
El Sanatları Ögretmenliğine lütfen en az 100 kontenjan istiyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@