banner476

2018 Şubat 20 Bin Öğretmen Atamasında Öne Çıkacak Branşlar

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamayı yaptı. 2018 Şubat ayında 20 bin öğretmen alımı gerçekleştirilecek. Peki Şubat atamasında hangi branşlara daha fazla kontenjan ayrılacak?

Öğretmen Atamaları 06.11.2017, 10:36 06.11.2017, 11:06
2018 Şubat 20 Bin Öğretmen Atamasında Öne Çıkacak Branşlar

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AA Editör Masasına yaptığı açıklamada 2018 Şubat ayında 20 bin öğretmen ataması için duyuru yapacaklarını ifade etti. Bakan Yılmaz, 2018 Şubat ayında duyuru yapacaklarını, Mayıs ayında sözlü sınavların yapılacağını ve Haziran-Temmuz aylarında atamaların yapılacağını ifade etti.

2018 Şubat Atamasında Hangi Branşlar Ön Plana Çıkacak?

1-Sınıf Öğretmenliği

Her atamada olduğu gibi yine bu atamada da en çok emekli olan en çok idareci çıkaran bölüm olan bu nedenle ihtiyaç sayısı fazla olan Sınıf Öğretmenliği bölümüne en fazla kontenjan ayrılacak. 20 bin kontenjan içerisinden 4 bin kontenjanın sınıf öğretmenliğine ayrılması muhtemel gözüküyor.

2- İngilizce Öğretmenliği

Milli Eğitim Bakanlığı 5. sınıfta Yabancı Dil ağırlıklı eğitim vermeyi planlıyor. Bu nedenle 2018 yılında yapılacak olan atamalarda İngilizce Öğretmenliği bölümüne kontenjan ayrılırken sayının artması düşünülüyor İngilizce öğretmenliğine tahmini olarak 2500-3000 arası kontenjan ayrılmasını öngörüyoruz.

3-Okul Öncesi Öğretmenliği

Milli Eğitim Bakanlığının 2018 yılı için bir diğer projesi ise okul öncesini zorunlu kılmak. Bu nedenle de okul öncesi öğretmenliği bölümüne daha fazla kontenjan ayrılması ön görülüyor. Okul öncesi öğretmenliğine 1500-2000 arası kontenjan ayrılması muhtemel. 

4- İlköğretim Matematik Öğretmenliği

İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünde de ihtiyaç bulunuyor. Bakanlığın 4. sırada kontenjan ayıracağı diğer bölüm ilköğretim matematik öğretmenliği olabilir. İlköğretim matematik öğretmenliği için 1000-1500 arası kontenjan ayrılması düşünülüyor. 

Diğer branşlarla ilgili detaylı analiz ve kontenjan dağılımlarını sizlerle paylaşacağız.

MEBPERSONEL.COM

Yorumlar (14)
Ayşe Özyılmazel 3 yıl önce
Neden cocukların emeklerini heba ediyorsunuz branş oğretmeni alımı az başka bölümü okuyan ögrenciler branş bölümüne formasyon yapıp yani parayı verip öğretmenliği geciyorlar bu resmen haksızlık emekcinin emeği boş oluyor neden neden neden
umutlu 3 yıl önce
bu sıralama tamamen yanlış okul öncesi zorunlu eğitim kapsamına girdiği için okul öncesi 1. sırada olmalı yani 4000 alım okul öncesinden olacaktır.
mulakat kalkmali 3 yıl önce
Mulakat kalkmadiktan sonra sayi ve bransin onemi yok. Dayi ve amcanin onemi var.
mülakat son bulsun 3 yıl önce
Hakkaniyet namına mülakat kalkmalı.
Bilişimci 3 yıl önce
yarısını 4 branşa dağıttı zaten dayı. bize ne kaldı?
öğretmen 3 yıl önce
atamalar 2016 sınavına yönelik yapılmalı. 10bin atama yapılmadı
mulakata son 3 yıl önce
Mulakatsiz adaletli olmadiktan sonra 100 bin atama olsa ne olur? Hak icin mulakatsiz atama.
aysegul celik 3 yıl önce
Bu haksizlik bizi sözleşmeli öğretmen olarak doğu ve güneydoğuda ögretmen yok diye gonderdiler simdi batiya ogretmen alacagiz diyorlar bu haksizlik once bize es durumu hakki verilmeli yetkililer bu hakli sitemi lutfen duysun bizim cocuklarimizin ve esimizin sucu ne
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@