banner476

2020 Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman? Öğretmen atamaları iptal olacak mı?

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında başvurularda sona erdi ve şimdi gözler ise sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarında.

Öğretmen Atamaları 15.03.2020, 21:26 15.03.2020, 21:45
2020 Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman? Öğretmen atamaları iptal olacak mı?

Ocak ayında başlayan 20 bin sözleşmeli öğretmenlik atamalarının son ayağı olan sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları için gözler MEB’de. 9-13 Ocak 2020 tarihlerinde e-devlet üzerinden 20 bin öğretmen ataması için başvurular alındı. MEB’in yayınlamış olduğu atama takviminde öğretmen atama sonuçları 18 MART Çarşamba günü açıklanması bekleniyor.

ÖĞRETMEN ATAMA TÖRENİ İPTAL EDİLECEK Mİ?

Bilindiği üzere koranavürüsü salgını tedbirleri kapsamında  okullar tatil edildi ve bir çok kurum tarafından tedbirler alındı okullarda sosyal etkinlikler ve tüm törenler vb.  faaliyetler iptal edildi. Bu tedbirler kapsamında öğretmen atama töreni iptal edilmesi gündeme geldi mi?

BAKAN ZİYA SELÇUK’A Öğretmen atamaları iptal edilecek mi? sorusu soruldu.

Bakan ZİYA SELÇUK öğretmen atamalarında takviminde bir ertelemenin olmadığı, planlandığı gibi işleyeceğini sadece Bakanlıkta planlanan öğretmen atama töreninin sembolik bir şekilde yapılacağını ifade etti

ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI SAAT KAÇTA VE NEREDE AÇIKLANACAK?

20 bin öğretmen ataması sonuçları için şu an itibari ile net bir saat verilmişken atama sonuçlarının e-devlet veya meb.gov.tr adresin üzerinden açıklanması bekleniyor.

Özetle 20 bin öğretmen ataması öngörüldüğü şekilde 18 mart 2020 Çarşamba günü açıklanacaktır.

Gelişmeleri mebpersonel.com sitemizde bulabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@