banner476

2020 Şubatta Ne Kadar Öğretmen Ataması Yapılacak? İşte Öğretmen Atamaları Gelişmeleri

2020 Şubatta Ne Kadar Öğretmen Ataması Yapılacak? İşte Öğretmen Atamaları Gelişmeleri

Öğretmen Atamaları 18.10.2019, 13:20
2020 Şubatta Ne Kadar Öğretmen Ataması Yapılacak? İşte Öğretmen Atamaları Gelişmeleri

2020 Şubatta Ne Kadar Öğretmen Ataması Yapılacak? İşte Öğretmen Atamaları Gelişmeleri. Atama bekleyen öğretmen adayları 2020 Şubatta yapılacak öğretmen atamalarının ne kadar olacağını büyük bir merakla bekliyor. Bu konuda Sn Bakan Ziya Selçuk'a kadar ulaşan atama bekleyen öğretmen adaylarının talebi en az 60 bin öğretmen ataması yapılmasıdır.

60 bin öğretmen ataması yapılması mümkün müdür? Bunu süreç gösterecek ama MEB kaynaklarından edinilen bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 KPSS puanları ile başvuru şeklinde en az 40 bin öğretmen ataması yapmayı planlıyor. Tabi 40 bin öğretmen ataması talebine maliyenin onay vermesi gerekiyor. Bunu da ancak 2019 Kasım-Aralık MEB bütçe görüşmelerinde anlayabiliriz. mebpersonel.com

İşte 2020 Şubat öğretmen atamaları ile ilgili tüm gelişmeleri sizler için araştırdık:

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl binlerce öğretmen ataması yaparak öğretmen adaylarının mesleklerine başlamalarını sağlıyor. 

Öğretmen adayları da Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal'ın yaptığı açıklamalar sonrasında merakla atamaların ne kadar olacağını araştırmaya başladı. 

MEB HANGİ BÖLÜME KAÇ KONTENJAN VERDİ?

MEB tarafından yapılan 2019 öğretmen atamalarında, en fazla kontenjanı 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğine ayırmıştı. Din kültürü ve ahlak bilgisi için bin 910, İngilizce için 2 bin 38, ilköğretim matematik öğretmenliği bin 401, rehberlik bin 56, okul öncesi bin 601, özel eğitim bin 2, Türkçe bin 93, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 919 ve beden eğitimi öğretmenliği için de 845 kontenjan ayrılmıştı. Bu yıl ise ne kadar öğretmen ataması yapılacağı ve kaç kontejan açıklanacağı merak konusu oldu.

ÖĞRETMEN ATAMALARI NASIL YAPILACAK?

Öğretmen atamalarında son yıllarda olduğu gibi bu yılda KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecek.

ÖĞRETMENLERDEN ATAMA İÇİN İSTENEN BELGELER


 
1) Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet)
2) Mal bildirimi (il millî eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir)

3) Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği

4) Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi

5) Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu

2020 YILINDA ÖĞRETMEN ATAMASI OLACAK MI?

MEB tarafından öğretmen atamaları hakkında henüz bir açıklama yapılmazken öğretmen adayları atamaların yapılacağı tarihi merakla beklemeye başladı. Şubat ayında atama olup olmayacağı da MEB tarafından açıklanacak.


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@