2022 Kpss puanları yarın açıklanıyor. Öğretmen adayları heyecanlı...

2022 Kpss puanları yarın açıklanıyor. Öğretmen adayları heyecanlı...

2022 Kpss puanları yarın açıklanıyor. Öğretmen adayları heyecanlı...

Mebpersonel.com / ÖZEL HABER

Temmuz ayında Kpss Skandalı sebebiyle ertelenen Kpss GKY - Öabt sınavları Eylül ve Ekim ayı içerisinde gerçekleştirildi. Sınava giren yüzbinlerce aday 21 Ekim tarihinde açıklanacak olan sınav sonuçlarını bekliyor.

Eğitim fakültelerinden mezun olan veya formasyon alarak öğretmen olabilmeye hak kazanan adaylar puanların açıklanacağı tarih 21 Ekim tarihini bekliyor. Yarın yapılacak açıklamada adaylar netlerini ve puanlarını öğrenebilecek.

Yarından itibaren açıklanacak öğretmen alımlarında hak sahibi 2022 Kpss olacak. Bir an önce öğrencilerine kavuşmak isteyen öğretmenlerimizin bu yılki parolası ise ''Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin öğretmen ataması''

Var olan açık , 80 bin civarı çalışan ücretli öğretmen ve 3600 ek gösterge sonrası emekli olacak öğretmenlerimizi hesaba kattığımızda bu sayı eğitim camiasının talebinde.

Heyecanla yarının gelmesini bekleyen öğretmenlerimiz ise Milli Eğitim Bakanlığında kadrolu öğretmenlik yapabilmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın duyuracağı öğretmen alımlarını bekleyecek. İnşallah bu heyecanlı bekleyiş bir an önce müjdeyle gerçekleşir ve de öğretmenlerimiz en kısa sürede öğrencilerine kavuşur.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum