2022 Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Mülakat Sonuçları Açıklandı.

2022 Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Mülakat Sonuçları Açıklandı.

Öğretmenleri oldukça yakından ilgilendiren sözleşmeli öğretmen atamaları mülakat sonuçları açıklandı.

Bugün açıklanan sonuçların ardından sözleşmeli öğretmenler için atama tercihleri ve sonuçları için bir başka süreç başlıyor.

Sözleşmeli öğretmen mülakatlarına girenlerin sonuçları öğrenmek için e-devlet paneline girip kullanıcı adlarını ve şifrelerini girmeleri gerekiyor.

Adaylar bugün açıklanan sonuçları görmek için e-devlete girebilirler.

2022 Ocak Dönemi Mülakat Puanınızı Öğrenmek İçin Tıklayınız

Sonuçların açıklanmasının ardından itirazlar için hak tanınacak. Adaylar girdikleri mülakatın komisyonu için itirazda bulunabilecek. İtirazlar sözlü sınav komisyonu tarafından değerlendirilerek sonuçlar ilgililere bildirilecek.

Mülakat sonuçlarının ardından atama tercihleri ve atama sonuçları için yeni bir süreç başladı. Sözleşmeli öğretmen mülakatlarından geçenlerin atama tercihleri 21-26 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak. Tercihlerin ardından atama sonuçlarının ise 31 Ocak 2022 tarihinde açıklanması bekleniyor.

Sözleşmeli Öğretmen Alımı Branş Dağılımı

Sözleşmeli öğretmen atamaları en çok sınıf öğretmenliği pozisyonu için yapılacak. Sınıf öğretmenliği için 2.175 sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak. Özel eğitim öğretmenliği için ise bu rakam 1.755 oluyor. Daha sonra gelen okul öncesi öğretmenliği için ise 1.302 kontenjan belirlendi.

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için belirlenen rakam ise 1.030 oldu. İlköğretim matematik öğretmenliği için ise 1.001 sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı. İngilizce öğretmenliği için 857, rehberlik öğretmenliği için ise 804 kontenjan açıldı. Matematik öğretmenliği için bu rakam 733, fen bilimleri öğretmenliği için ise 702 oldu. Diğer öğretmenlikler için de birçok sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.