2022 Yılı Öğretmen Atamaları İle İlgili Resmi Talepte Bulunuldu

2022 Yılı Öğretmen Atamaları İle İlgili Resmi Talepte Bulunuldu

2022 Yılı Öğretmen Atamaları İle İlgili Resmi Talepte Bulunuldu

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden başarı ile mezun olup henüz kamuya ait bir okula atanmamış öğretmenler görev bekliyor.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer’in yaklaşık iki ay önce verdiği atama olacağı müjdesinden sonra öğrencilerine kavuşmayı bekleyen öğretmenler henüz bir atama takvimi açıklanmamasına tepki gösteriyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okullarında öğretmen açığı olmasına rağmen yapılmayan atamalar nedeniyle 90 bin öğretmen ‘ücretli olarak’ asgari ücretin de altında bir maaşla görev yapmak durumunda kalıyorlar. En az 90 bin öğretmen açığını ücret karşılığı kadrosuz öğretmenlerle dolduran MEB’in bu tavrı eğitim öğretime ve öğretmenlere gösterilen önemin sorgulanmasına da neden oluyor.

2022 Yılı Öğretmen Atamaları İle İlgili Resmi Talepte Bulunduk

Öğretmenliğin atanamamışı, ücretlisi, geçicisi gibi tanımlamaların yanlış olduğunu belirterek üniversitelerin ilgili bölümlerinden başarı ile mezun olanların öğretmen unvanı ile anılması gerektiğini ve okulların kadrolu öğretmen ihtiyacının bir an önce giderilmesi gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Eğitim Gücü Sen olarak, yüksek KPSS puanları ile öğrencilerine kavuşmayı bekleyen tüm öğretmenlerin yanında olduğumuzu belirtirken, atama sürecinin de sonuna kadar takipçisi olacağımızı açıkça bildiriyoruz.

2022-atama-resmi-yazi.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum