21 Ekim tarihinde 2022 Kpss puanları açıklanıyor

21 Ekim tarihinde 2022 Kpss puanları açıklanıyor

21 Ekim tarihinde 2022 Kpss puanları açıklanıyor

Mebpersonel.com / ÖZEL HABER

Bilindiği üzere Temmuz ayında gerçekleşen 2022 Kpss, malum yayıneviyle birebir aynı çıkan soruların çıkması ve basına yansıması sebebiyle soruşturma açılarak ertelenmişti.

Ertelenen Kpss Eylül ve Ekim ayı başında gerçekleştirildi. En son 2 Ekim tarihinde Öabt sınavına giren öğretmenlerimiz Kpss 2022 sınav puanlarının açıklanmasını bekliyor.

Sınav puanları 21 Ekim tarihinde açıklanacak. Bu tarihten sonra yapılacak öğretmen alımlarında 2022 Kpss hak sahibi olacak.

Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş Yıldönümünde 100 bin öğretmen ataması parolasıyla yola çıkan atama bekleyen öğretmenlerimiz bu müjdenin gelmesini bekliyor.

Var olan açık, 80 bin civarı çalışan ücretli öğretmen sayısı ve de 3600 ek gösterge sonrası emekli olacak kişileri hesaba kattığımızda bu sayı, eğitimdeki öğretmen açığını kapatmak için elzem olsa gerek.

21 Ekim tarihinde sınav puan sonuçlarını görecek öğretmenlerimiz çok heyecanlı. Bu yıl sınav sorularının havuzu yaşanan skandal sonrası sıfırlanmıştı. Sınava giren adaylar soruların çok zor olduğunu söylüyor. Bu sebeple sınav puanlarından ziyade branş sıralamaları adaylar arasında merak konusu. Üstüne son yıllarda yapılan düşük alımlar neticesinde aday sayısı normalin üstünde olacak. Bu nedenlerledir ki adaylar 21 Ekim tarihini merakla bekliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum