banner476

2.İl dışı yer değiştirme atamaları yapılacak mı? 2015

2.İl dışı yer değiştirme atamaları yapılacak mı? 2015

Öğretmen Atamaları 26.06.2015, 11:12 26.06.2015, 11:12
2.İl dışı yer değiştirme atamaları yapılacak mı? 2015
2.İl dışı yer değiştirme atamaları yapılacak mı? 2015    Bu seneki eğitim öğretim programının sonuna yaklaşırken il dışı atamaları yapılmıştı. Bu atamalarda il dışı tayinleri gerçekleşmeyen çok fazla öğretmen oldu. Bu öğretmenler ise bu seneki il dışı atamalarında boş kalan kontenjanlara tekrar 2. bir il dışı ataması istemektedir. Peki 2. bir il dışı atamaları olacak mı? Geçen sene il dışı atamaları yapıldıktan sonra boş kalan kontenjanlara 2. bir il dışı atamaları yapılmıştı. Bu sene yapılacak mı sorusu şu anda öğretmenlerin aklında duruyor. Bu haberimizde 2. il dışı atamaları ile ilgili bilmek istediklerinizi bulabilirsiniz.

 2015-2016 eğitim öğretim yılında yeni illerinde ve yeni okullarında göreve başlayacaklar. Ancak bu atama döneminde il dışı atama ve yer değiştirme müracaatında bulunup ataması gerçekleşmeyen öğretmenler de boş kalan kontenjanlara 2. il dışı atama ve yer değiştirmenin yapılmasını istiyorlar. Bu konuda da taleplerini yüksek sesle dile getirmeye başladılar.


2015 yılı il dışı yerdeğiştirme ve atamaları geçtiğimiz günlerde yapıldı. Atanamayan yani yer değiştiremeyen öğretmenler ikinci defa il dışı tayin olmasını bekliyorlar. Bu konuda gündem oluşturmaya çalışan öğretmenler seslerini sendika yöneticilerine duyurmaya başladıllar. Bunlardan birisi de Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk oldu. Koncuk il dışı atamalarla ilgili twitter dan açıklamalarda bulundu.

Öğretmenlerin merakla ve heyecanla beklediği 2015 yılı 1. il dışı öğretmen yer değiştirme ve atamaları yapıldı. Binlerce öğretmen bulundukları eğitim kurumlarından bir başka ile atandılar.

Öncelikle il dışı atama ve yer değiştirme isteyip sonuçlanan öğretmenlerden gitmek istemeyenlere çağrı yapan Koncuk bu öğretmenlerin okullarına dilekçe vermesini daha sonrasında da kendilerinin bu konuda gayret göstereceklerini ifade etti. İl dışı 2. atamanın geçen yıl yapıldığını ancak bu yıl böyle bir durumun olacağının garantisinin olmadığını belirtti. İsmail Koncuk'un twitter'dan yaptığı açıklama şu şekilde:

Yorumlar (20)
şahin alpaydın 5 yıl önce
2.il dışı kesinlikle olmalıdır...geçen sene gerekçe ne idiyse halen geçerlidir...aksi taktirde keyfiyet anlaşılır...sendika yetkililerinden destek bekliyoruz...
ekrem 5 yıl önce
mutlaka 2.il dışı atama istiyoruz
Ali 5 yıl önce
Arkadas lar 2. Il disi mutlaka yapilmali ben hakkariyi bile isteyemedim. Onca ihtiyac olmasina ragmen norm guncellemeleri yapilmadi.herkes sendikalarla ve 147 ile iletisime gecip bu talebimizin mutlaka dikkete alinmasi icin calisma yapalim
yoaz 5 yıl önce
İl dışı ikinci kez yapılmalı ve biraz daha güzel fazla kadro verilmelidir.
belgin 5 yıl önce
2.il dışı isteyen arkadaşlar lütfen 147 yi arayıp taleplerinizi iletin.
Faruk 5 yıl önce
İkinci il dışı öğretmen atamasının olmasını kesinlikle istiyoruz.Olmazsa gerçekten mağdur olacağız.Sendika yetkililerinin bu konuyla ilgilenmelerini ve sonuça ulaşmalarını candan diliyoruz.4 puan eksiğiyle istediğim ile atanamadım.
yavuz selim 5 yıl önce
Normlar guncellenmeden atama yapildi magdur olduk 2.ilici ve ildisi atama olmalidir.
Elif 5 yıl önce
Geçen sene olduysa bu yılda olmalı
Insanlar madur edilmemeli.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@