banner476

4 İlde Norm Fazlası Öğretmen Atamaları Yapılacak

Niğde, Adana, Aydın, Diyarbakır Norm Fazlası Öğretmen Atamaları Yapılacak

Öğretmen Atamaları 28.12.2016, 20:23 28.12.2016, 20:26
4 İlde Norm Fazlası Öğretmen Atamaları Yapılacak
 Mebpersonel.com - Niğde, Adana, Aydın, Diyarbakır Norm Fazlası Öğretmen Atamaları Yapılacak.

NİĞDE


Norm Fazlası Öğretmen Atamaları Duyurusu

 

Duyuru için TIKLAYINIZ.

 

Alanlara Göre İhtiyaç Listesi için TIKLAYINIZ.

 

Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.


ADANA

Norm ve ihtiyaç fazlası öğretmenlerin başvuruları 28/12/2016-02/01/2017 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuru ekranına ulaşmak için tıklayınız.

 

Başvuru Kılavuzu

Norm Fazlası Öğretmen Listesi


AYDIN

Duyuru Yazısı

Başvuru Formu

İhtiyaç Listesi

 

Açıklama: Tüm branşlarda güncellenen liste yayınlanmıştır.


DİYARBAKIR

İlimiz geneli (17 İlçe ve İl emri) norm kadro fazlası durumunda olan öğretmenlerin ihtiyaç olan eğitim kurumlarına tercihleri ve puan üstünlüğüne göre atanabilmeleri için yapılacak olan başvuru şartları ektedir.

Gereğini arz ederim.

Zülküf YAMAN
Milli Eğitim Şube Müdürü

E K İ:

Başvuru Şartları


İLİMİZ GENELİNDE NORM KADRO FAZLASI DURUMDA OLAN ÖĞRETMENLERİN İHTİYAÇ OLAN OKULLARA ATANMAK ÜZERE SİSTEM ÜZERİNDEN YAPACAKLARI BAŞVURU ŞARTLARI 

1. AŞAMA

 İlimize bağlı (17) on yedi ilçe merkezine bağlı Eğitim Kurumlarında Norm Kadro Fazlası durumunda olan Öğretmenlerin ihtiyaç olan eğitim kurumlarına (her öğretmen kendi ilçesi içinde atanacağından kendi ilçesindeki ihtiyaç olan eğitim kurumlarını görecektir.) atanmaları sistem üzerinden hizmet puanı ve tercih üstünlüğü dikkate alınarak Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 53. maddesine göre yapılacaktır.

 

 Norm Kadro Fazlası durumda olan on yedi (17) ilçeye bağlı okullarda görev yapan tüm öğretmenler başvuru yapmak zorundadırlar. Norm Kadro Fazlası durumunda kadrosu A ilçesinde olup, B ilçesinde geçici görevlendirilme ile çalışan öğretmenlere yapılacak olan duyurular kadrolarının bulunduğu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün görev ve sorumluluğundadır.

 

c– Başvuru yapan Öğretmenlerin tümünün hizmet puanı başvuruların son gününü baz alarak hesaplanıp sistemde yansıtılmaktadır. Sistem üzerinden başvuru yapacak olan öğretmenlere ait bilgilerde hata olanların bilgilerin güncellenmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine (Öğretmen Atama) başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

 

ç  Öğretmenler başvuru esnasında sisteme girdikleri tercihlerin ve bilgilerin doğruluğundan birinci derecede sorumludur. Okul Müdürleri yapılan başvuru sonucu alınan çıktı üzerindeki bilgilerin doğru olup olmadığı, uygun olan başvuruların onaylanması konusunda yetkili ve sorumludurlar. (Sistem sadece norm kadro fazlası durumda olan Öğretmenlere açılacaktır.)

 

d – On Yedi ilçe merkezine bağlı eğitim kurumlarında görevli Norm Kadro Fazlası durumunda olan bütün Öğretmenler birinci aşamada açılacak olan ve sistem üzerinden görülen tercihlerden (25) adet ihtiyaç olan okul seçecek ve kayıt işlemini gerçekleştirecektir. Kayıt altına alınan başvurulardan iki adet çıktı alınacak ve bu çıktılar okul müdürü tarafından onaylandıktan sonra bir nüshası kurum Müdürü tarafından ilgili ilçede bulunan Öğretmenin dosyasına bir nüshası ise Öğretmene verilecektir.

 

e – Anadolu Liselerine tüm alan Öğretmenleri başvuruda bulunabilirler. Ancak Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü ile Güzel Sanatlar Liselerine (Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Müzik) sınavla veya mevzuat hükümleri doğrultusunda atananlar tercihte bulunabilirler. Bunun dışında kalan Öğretmenler bu okullara atanmak üzere başvuruda bulunamazlar.

 

– Fen Liseleri ile Sosyal Bilimler Liselerine Bakanlık kadrolarında alanında en az (3) Üç Yıl çalışmış olanlar (başvurunun son günü itibariyle) başvuruda bulunabileceklerdir.

 

– Görev yaptığı kurumdan hizmetin gereği (Soruşturma sonucu) başka bir eğitim kurumuna veya ilçe dışına atanan Öğretmenler aynı eğitim kurumuna veya ilçeye aradan (3) Üç yıl geçmeden yer değiştirme talebinde bulunamazlar.

 

ğ – Öğretmenlerin tercih ettikleri okulları seçerken dikkatli olmaları ve tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Onaylanan ve ataması gerçekleşen Öğretmenlerin atamaları iptal edilmeyecektir.

 

– Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Norm Fazlası Öğretmen atamaları ile ilgili duyurunun yayımlandığı tarihten sonra Ücretsiz izine ve uzun süreli Sağlık İznine (Rapor) ayrılan tüm Norm Kadro Fazlası Öğretmenler atamaya tabidir.

 

ı –Norm Fazlası atamalarda il geneli alanlar bazında ihtiyacın fazlalığı karşılamaması halinde öncelik Sözleşmeli Öğretmenlere verilecektir. İhtiyacın fazlalığı karşılaması halinde atamalar Hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

 

 İlimize bağlı (17) İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında Norm Kadro fazlası durumunda olan ve birinci aşamada ihtiyaç olarak açılan eğitim kurumlarına başvuru yapan ve atanamayanlar ile başvuruda bulunmayanların atamaları kadrolarının bulunduğu ilçe içinde, ihtiyaç olan eğitim kurumlarına hizmet puanları dikkate alınarak RESEN yapılacaktır.

 

2. AŞAMA

a – İlk aşamada ilçesinde Norm Kadro Fazlası durumunda kalan ve alanında ilçesinde ihtiyaç olmayan Öğretmenlerin il genelinde (17 ilçe) açık kalan okullara istemeleri halinde sistem üzerinden tercihleri ve Hizmet puanları dikkate alınarak atama işlemleri yapılacaktır.

 

b –2. Aşamada Tercih üstünlüğüne göre yapılan atamalar sonucunda ilimiz dört merkez (Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir) ilçesinde görev yapan Öğretmenlerden (Bu aşamada başvuru yapmayanlar ile başvuru yapan ve atanamayanlar dört merkez ilçede ihtiyaç olan eğitim kurumlarına hizmet puanı üstünlüğüne göre RESEN atanacaklardır).

 

 

   

 

BAŞVURU SÜRELERİ

 

1.AŞAMA

 

Duyurunun Yapıldığı Tarih                                                                  : 30.12.2016

Başvuruların Başlama Tarihi                                                             : 31.12.2016

Başvuruların Biteceği Tarih                                                                 : 03.01.2017

Atanamayan Öğretmenlerin ilçe içi Resen Atama İşlemleri              : 04.01.2017

 

Sonuçların Açıklanacağı Tarih                                                          : 06.01.2017

 

 

2. AŞAMA

 

 

İl geneli başvuruların başlama Tarihi                                                    : 09.01.2017

İl geneli Başvuruların biteceği Tarihi                                                : 10.01.2017

Atanamayanların (Dört Merkez İlçe içinde) Resen atama işlemleri         : 11.01.2017

 

Sonuçların Açıklanacağı Tarih                                                          : 12.01.2017

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (2)
edebiyat 4 yıl önce
Keske ben de atanabilseydim. 79 ile mulakati bekliyoruz bir umut.Edebiyata 2500 haktir
edebiyat 4 yıl önce
Keske beni atasalar da norm fazlasi olsam :) abi o kadar umutsuzum ki cunku 79 ile mulakat goremedim. Edebiyata uc bin haktir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@