banner476

40 bin değil 100 bin öğretmen atanmalı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın 40 bin öğretmen ataması için "Meclis'in 28 Ağustos'ta yapacağı olağanüstü toplantıda bir ek gündem maddesiyle gerekli yasal düzenleme yapılabilir" açıklamasına CHP'den destek geldi. CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Destek veririz ama 40 bin değil 100 bin öğretmen olmalı. Gelin bunu böyle getirelim ve onaylayalım" dedi.

Öğretmen Atamaları 18.08.2014, 22:31 18.08.2014, 22:37
40 bin değil 100 bin öğretmen atanmalı
 Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Yeni atanacak 40 bin öğretmen adayının mağdur olmaması ve eğitim öğretimin aksamadan yürümesi için Meclis'in 28 Ağustos'ta yapacağı olağanüstü toplantıda bir ek gündem maddesiyle gerekli yasal düzenleme yapılabilir" demişti. Bakan Avcı, "Öğretmen atamalarına ilişkin takvimin planlandığı şekilde yürümesi, yeni atanacak 40 bin öğretmen adayının mağdur olmaması ve eğitim öğretimin aksamadan yürümesi için Meclis'in 28 Ağustos'ta yapacağı olağanüstü toplantıda bir ek gündem maddesiyle gerekli yasal düzenleme yapılabilir. Muhalefet partilerinin de bu konuda gereken hassasiyeti göstereceklerini umuyorum" diye konuşmuştu.


Nabi Avcı'ya CHP'den destek geldi. CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, “Biz CHP olarak 100.000 öğretmen ataması istiyoruz. Getirsinler öneriyi bakarız” dedi. AKP ve CHP uzlaşırsa, 28 Ağustos’ta Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı yemini için açılacak olan TBMM, öğretmen atamaları için de çalışacak.
Yorumlar (294)
nakış öğretmenliği 6 yıl önce
ya işi yokuşa sürmeden anlaşmaya varın yeter artık bu sitres ..nakışa 200 kadro istiyoruz...
atmayın 6 yıl önce
oy ıcın ne vaatler
tesla20 6 yıl önce
bu yazıyı yazana 100 bin tl vericem sayısal loto bana çıkınca ,biraz da biz eğlenelim.
gülll 6 yıl önce
inşallah ne diyelim bu rakamın hop diye kabul edilmesi çok zor ama rabbim büyük hayırlısı. bu arada ingilizce ye en az 6000 atama lütfeeennnn :(
fenci 6 yıl önce
halkı bence chp 100 bin atama olsun buna destek verelim arkadaşlar....
HELAL OLSUN 6 yıl önce
helal olsun sana chp. atatürkün kurduğu bi̇r parti̇ni̇n davranmasi gerekti̇ği̇ gi̇bi̇ davran ki̇ mücaleni̇z sonuçlanmasa bi̇le safinizin öğretmenleri̇ ücretli̇ köle yapanlardan farkiniz olsun.
volkan 6 yıl önce
helal sana hamzaçebi sesimizi duydun bu öneriye akp lilerde destek vermeli
Sayın Hamzaçebi teşekkürler 6 yıl önce
çok teşekkür ederiz olmayacak olsa da teklif güzel
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@