40 Bin Öğretmen Ataması Branşlara Nasıl Dağıtılacak?

2014 –Ağustos dönemi öğretmen atamaları için çalışmalar sürüyor. 5-6 Temmuz’da 2014 KPSS, 20 Temmuz’da ÖABT yapılacak.

Öğretmen Atamaları 28.06.2014, 19:54 28.06.2014, 19:59
40 Bin Öğretmen Ataması Branşlara Nasıl Dağıtılacak?
 Özür grubu tayinlerinden sonra da 40 bin öğretmen atamasının branş dağılımları belli olacak. 40 bin öğretmen atamasının muhtemel branş dağılımlarını MEB’in verilerinden hareketle yapacağız.

En Çok Atama Yapılan 10 Branş!

2013- Ağustos öğretmen atamasında 87 branşa atamalar yapılmıştı. Son iki atama verilerine bakarak en çok atama yapılan 10 branş şöyle oluşmuştur:

Branşlara Dağılımda Neler Etkili Olacak?

Son verilere göre MEB’in 120 bin öğretmen açığı var, 40 bin atama öğretmen açığına göre şekillenecektir. Ancak bazı özel durumlar branşların kontenjanlarını olumlu veya olumsuz etkileyecektir.

40 binin branşlara dağılımını etkileyecek bazı faktörler:

  1)Toplam öğretmen ihtiyacının branş bazında 40 bin atamaya oransal dağılımı

  2)TEOG etkisi (ortaokul branşlarına etkisi)

  3)Norm Kadro Değişiklikleri

  4)Okul Yöneticisi Görevlendirmeleri

  5)Bazı branşlarda yeteri kadar mezun olmaması

  6)Bazı branşların etkin çalışma yürütmesi

  7)Emekli olan öğretmenlerin branşları

  Öğretmen ihtiyacının 40 bin atamaya oransal dağılımı aşağıda verilmiştir. Oransal dağılım + dağılımı etkileyecek faktörler = 2014 Ağustos muhtemel branş dağılımlarını verecektir. Net rakamlar veremiyoruz ancak oransal dağılıma göre bazı branşların kontenjanları “Azalacak”, bazı branşların kontenjanları“Artacak”, bazı branşların kontenjanları da aşağı yukarı aynı kalacaktır.


  GAZETEKAMU / ÖZEL HABER -ZEKİ KARAYorumlar (62)
sınıf 6 yıl önce
açığı yeni norm kadro düzenlemesi emekli sayısının fazla olmasından dolayı çok artacak not sınıfçı değilim tarafsız yorumum
norm fazla 6 yıl önce
sınıftan norm fazlası varsa rotasyon getir norm fazlası eriyecek diye doğuda çocukları iki yıllaklara eğitim katillerine teslim etmek doğru mudur doğuda çok sınıf açığı var 3900 sadece van hakkri̇ di̇yarbakirda vardir gerçek bu
Yok daha neler 6 yıl önce
bu site ne diyorsa t tersi çıkar bir haberiniz bile doğru değil rezil herifler
ALMANCA 6 yıl önce
değerli site yetkilileri temmuz normları belli olmadan böyle haberler yapmak doğru değil.almancanın açığı en az 2500 belki de daha fazla.her yer anadolu oldu ve der saatimiz ingilizcenin yarısı kadar.biz bu yıl almanca olarak en az 2000 atama bekliyoruz.dünyada ve türkiye'de ikinci yabancı dil almancadır ve biz 2000 kadroyu çoktan hak ettik.
ALMANCA 2000 atama 6 yıl önce
almancaya haksızlık ermişsiniz.2014 yaz atamasında en büyük süprizi almanca yapacak çünkü açığı çığ gibi.ağustosta hep beraber göreceğiz.ayrıca alana giren 16 branşdan birisiyiz.3 haneli rakamları yazmayın
:) 6 yıl önce
bütün emekli olan hocalar sınıfçı mı hocam :) güldürdünüz beni.
sınıf 6 yıl önce
hepsi değil büyük çoğunluk sınıfta
Başladınız yine 6 yıl önce
geçen sene ne ağustosta ne de şubatta söylediğiniz 1 rakam bile tutmadı. bırak tutmayı yaklaşamadınız bile. i̇nsanların kafasını karıştırmayı bırakın artık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@