6 Bin 500 Kimya Öğretmeninin Talepleri Dikkate Alınmalı

6 Bin 500 Kimya Öğretmeninin Talepleri Dikkate Alınmalı

Öğretmen Atamaları 14.08.2014, 11:35 14.08.2014, 11:37
6 Bin 500 Kimya Öğretmeninin Talepleri Dikkate Alınmalı
 Kimya Öğretmenleri Atama Platformu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ve Müsteşar Yusuf Tekin’den 6 bin 500 kimya öğretmeninin taleplerini dikkate almalarını istedi.
Kimya Öğretmenleri Atama Platformu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ve Müsteşar Yusuf Tekin’den 6 bin 500 kimya öğretmeninin taleplerini dikkate almalarını istedi.
Kimya Öğretmeni ve Aileleri adına yazılı açıklama yapan platform, Bakan Nabi Avcı ve Müsteşarı Yusuf Tekin’in görevleri süresince iletişime açık, sorunları iyi analiz ederek öğretmenlerle, yöneticilerle, tüm paydaşlarla birlikte çözmeye çalışan aktif yeteneklerini, artan kimya öğretmeni açığının kapatılmasında da görmek istediklerini vurguladı.
10. sınıflarda kimya dersinin zorunlu olması düzenlemesi için teşekkür eden Kimya Öğretmenleri Atama Platformu, bu durumun kimya öğretmeni ihtiyacını en az 2 kat artırdığı, bu artışın atama kontenjanlarına yansıtılmasını talep etti.
Platform diğer taleplerini şöyle sıraladı:
Şubat 2014 döneminde sınıf öğretmenliğinden 372 kişi kimya öğretmenliğine alan değişikliği ile geçiş yapmıştır. Önceki yıllarda ilk atamalarda 100-150 kontenjan ayrılan kimya öğretmenliği için bu rakam oldukça fazlaydı. Bu zararın telafisini talep ediyoruz. 10. sınıflarda Kimya dersinin zorunlu olması ve geçen yıl başlayan zorunlu ortaöğretim ile kimya öğretmeni ihtiyacı en az 3.000 civarında olacağı tahmin ediliyor. Kimya Öğretmenleri Atama Platformu olarak 3.000 atama talep ediyoruz. Alan sınavında (ÖABT) en zor sorular iki yıldır kimya öğretmenlerine sorulmaktadır. (ÖSYM sayısal bilgilerinde kimya standart sapması ikinci sırada) zor sorulara rağmen, büyük emeklerle yüksek puan alan kimya öğretmenleri, gerekli niteliklere ve yeterliklere fazlasıyla sahiptir. Buna rağmen kontenjanların boş bekletilmesini hiçbir vicdan kabul etmez. Bu nedenle gerekli atamanın yapılmasını talep ediyoruz. Genç, dinamik, bilişim çağının ihtiyaçlarına cevap verebilen, eğitimde teknolojiyi kullanabilen yeni öğretmenlerin atanması, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda eğitimin kalitesini arttıracaktır. 6 bin 500 kimya öğretmeni ve aileleri olarak sürekli takipteyiz ve konuya hakimiz. Kimya öğretmenleri için 3 bin atama kontenjanı verilmesini dört gözle bekliyoruz.”
Yorumlar (22)
sosyal 6 yıl önce
en büyük hakısızlığa sosyal bilgiler bölümü uğramıştır. bizimle ilgili neden haber yapmıyorsunuz?
Yasemin 6 yıl önce
başka alanlara 5000 kontenjan veriliyor, 40 ile atama yapılıyor, kimya öğretmenleri 80 puanla bekliyor, üstelik kontenjanlar bomboş. ücretli çalıştırılıyor ya da bedenci kimya dersine giriyor, para için! yazık.. lütfen boş kontenjanlara atama yapılsın. bu vicdansızlık bitsin artık.
kimyacı 6 yıl önce
yazıyı okumadınız sanırım kimin mağdur olduğu ortada kimyacıların 12 yıllık geçmişini bi inceleyin isterseniz .... bu kadar da olmaz diyor insan türkiye de okuma alışkanlığı yok malesef şu yukarıdaki yazıyı okuyan bi insan hala siz biraz daha bekleyin diyemezdi ....
kimyacı80 6 yıl önce
>sosyal < allahtan kork biraz.son 10 yılda kaç kimya öğretmeni alındığını biliyor musun.toplasan 1500 ü geçmez.ayıp ayıp.yani sadece sizin bölüm değil mağdur olan
ayşe 6 yıl önce
mağduruyetimizi dile getirdiğiniz için teşekkür ederim.umarım bu haksızlığa dur denilir.yıllardır yüksek puanlarla atama bekliyoruz.bizimde yüzümüz güler.
fen ve teknolojiden kimya ya destek 6 yıl önce
keşke bu yorumunu başka yerde yazsaydın
kimya öğretmeni 6 yıl önce
arkadaşlar peki p121 sıralamasında formasyonsuz kimya öğretmenleri oranı sizce ne kadardır? ben kimya+kimya öğr arasında 500. sıradayım i̇nşalah fazla alım olur da herkesin dilekleri kabul olur
2001 kimyacilari 6 yıl önce
el insaf...ya kimse neden su tahmini kontenjan dagilimlarina ses cikarmiyor? en az 2000 atama bekliyoruz artik.hakkimiz yeniyor.insaf...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@