90 bin Öğretmen İstihdam Dışı Kalacak

90 bin Öğretmen İstihdam Dışı Kalacak

“Dershanelerde görev yapan 90 bin civarındaki öğretmen gelecek yılı kara kara düşünüyor”


Gelecek yıl dershanelerin kapatılacağı konusu netleşmeye başladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dershaneleri kapatmakta kararlı görünüyor. Özel okul olsunlar biz de yatırımdan kurtulalım mantığı ile hareket ediliyor. Dershanecilik sektöründe büyük olan kurumlar için sorun oluşturmamakla birlikte küçük çaplı dershaneler kapanacak. Ülkemizde toplam 4500 dershane hizmet vermektedir. Bu da 90 bine yakın öğretmen demektir. Dershanelerin kapanması ile birlikte 90 bin öğretmen istihdam dışında kalacaktır.

Kendi çabası ile iş bulan, devlette çalışan öğretmenden iki kat daha fazla çalışıp ancak yarısı kadar maaş alan dershane öğretmenleri, gelecek yılı şimdiden kara kara düşünmektedirler. Hem kadro yok deyip atama yapılmıyor, üstüne üstelik başka işler arasınlar diye demeçler veriliyor. Ardından da kendi imkânları ile devlet kurumları dışında iş bulan öğretmenlerin işlerine son verilmesi planlanıyor.
Cengiz ŞAHİN
Editör


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum