Aday Öğretmenlerin MEB'den İstedikleri!

banner483

​MEB 2014 Eylül ayında ve sonrasında atamasını yaptığı öğretmenlerin stajyerliklerinin kalkması için sözlü ve yazılı sınav şartı getirmiş, yayınlanan Atama-Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde de bu değişikliğe yer vermiştir.

Öğretmen Atamaları 11.05.2015, 09:56 11.05.2015, 09:58
Aday Öğretmenlerin MEB'den İstedikleri!

 014 Eylül ayından bu yana 8 ay gibi bir sürenin geçmesine rağmen MEB aday öğretmenlerin performanslarının değerlendirilmesine dönük ciddi bir çalışma yapmamıştır.

Burada asıl sorun, 2015 eylül veya ekim ayında adaylık kaldırma sınavına girecek olan öğretmenlerin 2015 Ağustos özür grubu yer değişikliğine başvurmalarının engellenmeye çalışıldığı görüntüsüdür.

Sonuç olarak, 2014 Eylül ayında atanan ve 2015 ağustos ayında halihazırda adaylık kaldırma sınavına girmemiş olacağı için eş durumu tayini istemesi zor görünen öğretmenlerin mağdur olmaması ve seslerini duyurabilmeleri için katkılarınızı bekliyoruz.

MEB bir an önce adaylık kaldırma sınavlarını yapmalı ve öğretmenler, geçmiş yıllarda olduğu gibi bir yıl içinde eş durumu tayini isteme haklarını kullanabilmelidir.

banner482
Yorumlar (15)
yeni atanan 6 yıl önce
kesinlikle yada performans dan başırılı olan öğretmen tayinin çıktığı ilde yazılı ve/veya sözlü sınava tabi tutulur şeklinde olmalıdır yoksa mağdur olacak çook aile
Gercekten mağduruz 6 yıl önce
eylülden beri ayrı yaşıyoruz çocuğuma 1yıl sonra dönücem dedim yalancı oldum 1 dönem daha orda tutmaya çalışıyorlar çok moralimiz bozuk ailelerimiz dönmemizi bekliyor lütfen yardım edin bize biz zaten kpss ile atandık
eşdurumu 6 yıl önce
bu konuyu dile getirdiğiniz için teşekkürler. bakanlıkta ilgili kişiler de en az sizler kadar ilgili olursalar sevineceğiz demek istemiyorum. çünkü ilgili olmalılar ve bu durum zaten görevleri. insanları mağdur etmekten artık vazgeçin. lütfen.
2014 DE ATANAN 6 yıl önce
bakandan ya da yetkili bir ağızdan haber bekliyoruz kimseyi mağdur etmeyeceğiz diye kiminin düğünü olacak kimi eşine çocuklarına kavuşacak
mağdur olmayalım 6 yıl önce
ağustos eş durumu atamasından faydalanalım ailemizden ayrı kalmayalım.eş durumna başvurumuz engellenmesin.sınav çabucak yapılsın artık..bir sene çalıştık ey durumu atamasını hak ettik.
mağdur olmayalım 6 yıl önce
ağustos eş durumu atamasından faydalanalım ailemizden ayrı kalmayalım.eş durumna başvurumuz engellenmesin.sınav çabucak yapılsın artık..bir sene çalıştık ey durumu atamasını hak ettik.
selman 6 yıl önce
kpss çilesi çekmiş ve 1 yıl ailesinden ayrı kalmış bu insanlara bu yapılan zulüm yetmedimi hala ne sınavı yapıyorsunuz. aile birliği diyen siz değilmiydiniz
ndr 6 yıl önce
bahsetmiş olduğunuz konu için teşekkür ederim . bu olaydan mağdur durumdayız . mağduriyetimizin giderilmesi için sizlerdn yardımlarınız bekliyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@