"Ağustos'ta atama yok"  açıklamasına tepki gösterdiler

"Ağustos'ta atama yok" açıklamasına tepki gösterdiler

"Ağustos'ta atama yok" açıklamasına tepki gösterdiler Başbakan Davutoğlu'nun istifası ile boşalan başbakanlık koltuğuna parti içi seçim ile Binali Yıldırım getirildi.Binali Yıldırım ile yeni bir düzenleme ile 65. hükümette bakanlıklarda değişime giden akparti hükümeti Milli Eğitim Bakanlığını uzun süredir yürüten Nabi Avcı'yı kültür ve turizm bakanlığına atanmış Milli eğitim bakanlığından boşalan makama ise savunma bakanı İsmet Yılmaz getirilmişti.Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz göreve geldiği ilk günden bu yana öğretmen ataması hakkında ne söyleyeceği bekleniyordu. İsmet Yılmaz atama bekleyen öğretmenlerin merak ettiği soruyu yanıtlayarak ağustos ayında atama yok dedi.

 "Ağustos'ta atama yok"  açıklamasına tepki gösterdiler. Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılması için mücadele veren öğretmenlerin atama taleplerini iletmek için mücadeleleri sürüyor. Bakan İsmet Yılmaz'ın "Atama yok" açıklamasına rağmen yetkililere seslerini iletmeye devam eden öğretmen adaylarına destek her gün artıyor.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a sesini duyurmaya çalışan binlerce öğretmen adayı #ÖğretmeniÜzmeAğustostaAta Hastag i ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a ulaşmaya çalışıyor. 65.Hükümetin Milli Eğitim Bakanlığını yürüten İsmet Yılmaz ,Nabi Avcı zamanında gündeme gelen ve uzun süredir atama bekleyen öğretmenleri heyecanladıran ağustos ataması hakkında kararını verdi.Ağustos atamasının olmayacağı atamaların 2017 yılının şubat ayında gerçekleştirileceğini açıkladıktan sonra binlerce atama bekleyen öğretmen adayında şaşkınlığa yol açtı.

Ağustos atamasının gerçekleştirilmesi için twitter'dan #ÖğretmeniÜzmeAğustostaAta hastag ile kampanya başlatan öğretmenlerin isteğinin ne derece gerçekleştirileceğini zaman gösterecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum