Ali Yalçın öğretmen atamaları ile alakalı soruları cevapladı.

Ali Yalçın öğretmen atamaları ile alakalı soruları cevapladı.

Öğretmen atamaları ne olacak? 3600 ek göstergeden boşluk doğacak mı? Öğretmen alımları yeterli mi? İşte röportajdan satır başları.

Ali Yalçın: 25 Mayıs/Çarşamba günü Saat 21:00'da Öğretmen atamaları konusunda Twitter'da atama bekleyen öğretmenler ile buluştu.

Atama bekleyen öğretmenlerimiz ile online röportaj gerçekleştiren Ali Yalçın şunları söyledi:

Bizim derdimiz ekmeğimiz, derdimiz mesleğimiz. Öğrencilerimiz, ülkemiz bu açıdan burada yük ne kadar dağıtılabilirse, ne kadar arkadaşımız mesleğe başlar ve ücretli öğretmenlik uygulamasından geçici istihdam modellerinden ne kadar vazgeçilirse ve kadrolu öğretmen İstanbul gerçekleştirilirse biz kendimizi o kadar bahtiyar hissediyoruz.

Şuan 120 bine yakın ihtiyacımız var. 1 milyona yakın öğretmen var. Bu sayının içerisinde ücretli olarak görev yapan kişi sayısı az değil 80 binin üzerinde bir kitle. Bunun mutlaka kadrolu istihdamla doldurulması gerekiyor.

Ücretli öğretmen istihdamı zorunlu haller dışında uygulanmamalı.

15 bin atama gerçekten çok yetersiz. Bu açıdan 1 an önce vakit kaybetmeden yeni bir atamayı gerçekleştirmek ve bu beklentiyi karşılamak insanların sevincine ortak olmak lazım.

Ali Yalçın yaptığı açıklamada ise 3600 ek gösterge kaynaklı öğretmen açığı oluşacağını söyledi.

MEB Personel İnstagrama katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL İnstagram KANALI İÇİN: TIKLAYINIZ

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

13 Yorum