Atama bekleyen öğretmenler aylardır belirsizlik içerisinde bekliyor.

Atama bekleyen öğretmenler aylardır belirsizlik içerisinde bekliyor.

Atama bekleyen öğretmenler aylardır belirsizlik içerisinde bekliyor.

Günler, haftalar, aylar; atama bekleyen gencecik öğretmenler için yalnızca bir sayıdan ibaret!

2021 yılında KPSS’ye girmiş binlerce öğretmen, Milli Eğitim Bakanı sayın Mahmut Özer’in “Atama olacak, gençlerimizi çok bekletmeyeceğiz” demesinin ardından tam altmış yedi gün geçmesine rağmen Milli Eğitim Bakanlığından hiçbir resmî açıklama gelmemesine sabırla karşılık vererek resmî duyuruyu bekliyor.

Sürecin uzadığı her geçen gün umutları biraz daha azalan ve stresleri daha da artan öğretmenlerimiz, sayın Mahmut Özer’in söylemlerinin ardından ortaya çıkan çeşitli söylentiler, spekülasyonları sonlandırmak yerine daha da artırırken genç öğretmenlerimiz bu söylentilerin kendilerine verdiği zararı her fırsatta dile getirerek sosyal medyada başlattıkları çeşitli eylemlerle seslerini duyurmaya çalışıyor.

MEB Personel İnstagrama katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL İnstagram KANALI İÇİN: TIKLAYINIZ

2021 KPSS’ye giren öğretmenlerimizin tek istediği, sayın bakan Mahmut Özer’den aldıkları “atama olacak” sözünün karşılık bulmasıdır. Hayat, ataması yapılmayan öğretmenlerimiz için hiç de kolay geçmiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11 Yorum