Atama Bekleyen Öğretmenler , Haziran Ataması İçin Adanada Konser Düzenledi

Atama Bekleyen Öğretmenler , Haziran Ataması İçin Adanada Konser Düzenledi

Adanada Atama Bekleyen Öğretmenler , Haziran Ataması İçin Adanada Konser Düzenledi. .


Videoyu izlemek için tıklayınız

Adana'da atanamayan öğretmenler, seslerini duyurabilmek için konser düzenledi. Konserde bir öğretmen sazıyla sahne alırken, diğer öğretmenler de piste çıkarak göbek attı.

Merkez Çukurova ilçesindeki Doğal Park Amfi Tiyatro'da, atanmayı bekleyen öğretmenler tarafından konser düzenlendi. Atanmayı bekleyen öğretmenlerin eşleri ve çocuklarıyla birlikte geldiği konser salonunun tavanı "Durmak Yok, Haziran'da öğretmen atamaya devam" ve "Haziran'da 28 bin öğretmeni atayın" afişleriyle donatıldı. Konserin açılış konuşmasını yapan ve 6 yıldır atanmayı bekleyen Ferhat Kalak, "Biz ataması yapılmayan öğretmenler konserine hoşgeldiniz" diyerek konukları selamladı. Kalak, ortada bir mağduriyetin olduğunu belirterek, "Bu mağduriyeti sizlerin sayesinde dillendirip, gerekli kişilerin kulağına fısıldamak, belki de haykırmak için buradayız. Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır" dedi.

Konserin sunuculuğunu yapan Aslı Özcan ise, 4 yıldan bu yana atanamadığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Bir sevdadır öğretmenlik, KPSS çilesi olmasaydı. Öğretmen olmak her birimizin vazgeçilmez hayalidir. Hepimizin içinde öğretmen olma isteği, yeni nesilleri yetiştirme azmi vardı. Okuduk, okullarımızı en iyi derecelerle bitirdik ve hayatın başka bir gerçeği varmış, KPSS. 'KPSS nedir ki, biz onun da üstesinden geliriz' dedik. 'Biz öğretmeniz her şeyi hallederiz' dedik ve bu mücadeleye başladık. Çalıştık, çabaladık. Yıllarımızı verdik, kolay bir süreç değildi. Yıllarımız, gençliğimiz akıp gidiyordu ama içimizde tek bir şey vardı öğretmen olma isteği."

Konser için Ankara'dan Adana'ya gelen İngilizce öğretmeni Mehmet Karataş, sazıyla sahneye çıkarak türkülerini seslendirdi. Karataş, bilinen türkülerin sözlerini atanamayan öğretmenlerin durumuna dikkat çekmek için değiştirdi. Hareketli türküler sırasında piste çıkan öğretmenler oynayıp göbek atarken, yerlerinde oturanlar da alkışlarıyla tempo tuttu. Söylenen türkülere izleyiciler de zaman zaman eşlik etti

 YUSUF KOYUN   ADANA (İHA) -   

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

9 Yorum