Atama Bekleyen Öğretmenler, MEB Daire Başkanı'ndan Özür Mesajı Bekliyor

Atama Bekleyen Öğretmenler, MEB Daire Başkanı Baki Öztürk'ten Özür Mesajı Bekliyor

Öğretmen Atamaları 16.08.2019, 11:13 16.08.2019, 11:29
Atama Bekleyen Öğretmenler, MEB Daire Başkanı'ndan Özür Mesajı Bekliyor

Atama Bekleyen Öğretmenler, MEB Daire Başkanı Baki Öztürk'ten Özür Mesajı Beklerken Bakan Ziya SELÇUK'un yorumunun attığı twiti gelen tepkilere rağmen hale silinmedi. Atama bekleyen öğretmenlerin cevaplarında tepkiler gösterdikleri o twitler sosyal medyada dikkatleri çekti. Neydi o twitler ve atama bekleyen öğretmenlerin tepkisi hatırlayalım:

 

MEB AR-GE,Kalite ve İzleme Daire Başkanı Mehmet Baki ÖZTÜRK : "Çin de bile 1 milyon öğretmen yok" . Öztürk kendi twitter hesabından attığı bir tweetle dikkatleri çekti. Sn Bakan Ziya Selçuk'un attığı bir twit altında atama bekleyen öğretmen adaylarına cevap yazan Baki Öztürk'ün cevapları sosyal medyada çok payaşıldı. İşte o twitler:
 

"Atanamayan iktisatçı atanamayan mühendis atanamayan doktor atanamayan arkeolog olmuyor da neden atanamayan öğretmen oluyor anlamak çok zor. Öğretmenlik mesleğinin illa da devlette yapılacağı fikri çok sağlıklı bir fikir gibi gelmiyor bana ama yine de atanmanız İÇİN dua ederim.

Başta sayın bakanımız olmak üzere hepimiz atanmanız İçin çalışıyoruz ancak araştırdığım için söylüyorum Çin’de bile devlette 1 milyon öğretmen yok bu durumun sürdürülebilirliği bakımından dikkat çekmek istedim öğretmen olarak atanma hakkknızı destekliyorum bunda sorun yok."

Bu twitlere eleştiriler ve tepkiler geldi. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan da tepkisini bir twitle gösterdi. Atama bekleyen öğretmenler, MEB Daire Başkanı'ndan bir özür mesajı yayınlamasını ve attığı twiti silip öğretmen atamaları talepleri için çalışmalar yapılmasını temenni ediyor.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@