ATAMA İSYANI BAŞLADI!

ATAMA İSYANI BAŞLADI!

İzmir’de ataması yapılmayan sınıf öğretmenleri, atama oranının yüzde 24’ten binde 89’a düşürüldüğünü belirterek, protestoda bulundu.


İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan yaklaşık 100 kadar ataması yapılmayan sınıf öğretmeni, kendilerine yapılan haksızlığın giderilmesini istedi. Sınıf öğretmenleri adına konuşan Fikret Emin, Türkiye genelinde atanmayı bekleyen 18 bin 370 sınıf öğretmeni bulunduğunu dile getirdi. Emin, “Israrla bize mağdur edilmeyeceğimizi söylediler. Ancak klavuzdaki sayıyı görünce şoke olduk. Yüksek puanlarla girdiğimiz branşlarımız bir günde karartıldı ardından veterinerler, ziraat mühedisleri, işletmeciler, iktisatçılar ne mezunu olduğunu anlamadığımız ücretli öğretmenler atanmaya başlandı. Hani bizim haklarımız? Biz demokratik eşit yaklaşım bekliyoruz” dedi.  
Eğitim sisteminin baştan aşağı yenilendiğini belirten Emin, bu yıl atamalarda yaşanan sıkıntının gelecek dönemleri olumsuz etkileyeceğini sözlerine ekleyerek, “Her yıl yüzde 24 oranında yapılan sınıf öğretmeni atamaları bu yıl binde 89’a düşürüldü. 324 kişinin atanacağı açıklandı. Biz sınıf öğretmenleri olarak haklarımızı sonuna kadar arayacağız. Bu yanlıştan bir an önce dönmelisiniz” diye konuştu.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum