banner476

Atama Konusunda Rakamlar ile ilgili Son Aşamaya Geldik

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Katıldığı Televizyon programında Atama Konusunda Rakamlar ile ilgili Son Aşamaya Geldiklerini belirtti.

Öğretmen Atamaları 09.11.2019, 12:10 10.11.2019, 21:45
Atama Konusunda Rakamlar  ile ilgili Son Aşamaya Geldik

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Katıldığı Televizyon programında Atama Konusunda Rakamlar  ile ilgili Son Aşamaya Geldiklerini belirtti. ve şu açıklamaları yaptı 

"Türkiye uzun yıllardır yüzlerce mezuna pedagojik formasyon kursuyla  formasyon veriyor.

 birçok fakülteden milyonlarca üniversite mezunu gencin geleceğini kurmaya çalışırken öğretmenliğe yoğunlaşmalarının insani bir durum olduğunu belirterek, bakanlığın da belli sayıda öğretmen ihtiyacı olduğunu aktardı.

Bu sayının da mümkün olduğunca yüksek tutulmaya çalışıldığını dile getiren Selçuk, şöyle konuştu:

"Ama sandıkları kadar bir tek benim imzamla olmuyor. Bu bir kabine meselesi, maliyet meselesi, çalışma bakanlığıyla ilgili bir konu ve hükümet meselesi. Bizim bu konudaki beklentimiz olabildiğinde yüksek kapasitede bir sayıda atama imkanı oluşturabilmek. Bunun için de Hazine ve Maliye Bakanlığı ve diğer bakanlıklarla görüşüyoruz. Aslında rakamlarla ilgili son aşamaya da geldik. Çalışmalar bitmek üzere bürokrat düzeyinde. Bu olduğunda zaten açıklayacağız. Bizim şu anda emekli olan öğretmenlerimiz var. Çok az branşta ihtiyacımız var aslında. Sistem doymuş vaziyette. Bu yüzden eğitim fakültesinden mezun olanlarla ilgili tedbirleri YÖK'le beraber almaya çalışıyoruz. Eğitim fakültesi kontenjanlarını yüzde 10 daralttık. Seneye tekrar daraltıp, bu ihtiyaca göre mezun sayısının denetlenmesi yönündeki çalışmalar yapıyoruz."

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@