banner476

Atanamayan öğretmenler isyan etti!

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'ın dün öğretmen atamalarına ilşkin yaptığı açıklamalar atanamayan öğretmenleri isyan ettirdi.

Öğretmen Atamaları 17.05.2018, 17:47
Atanamayan öğretmenler isyan etti!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Güncellenen Öğretmenlik Lisans Programlarının Tanıtımı" dolayısıyla, YÖK Başkanlığında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 584 bin öğretmen ataması gerçekleştirdiklerine dikkati çekerek, "20 binin öğretmenin mülakatı tamamlandı. 5 bin öğretmenin mülakatını önümüzdeki ay başlatıyoruz. Bu yıl da 25 bin öğretmenimizi eğitim ailemizle buluşturduğumuzda 610 binin üzerinde öğretmen atamasını gerçekleştirmiş olacağız. Bugün gördüğünüz her üç öğretmenden birisi bizim dönemimizde atandı." açıklamasında bulundu. Bu haberin basında "öğretmenlere müjde" şeklinde lanse edilmesi atama bekleyen öğretmenleri kızdırdı. Çünkü Bakanın açıklamasında bir yıldır bahsi geçen atamadan bahsediliyor, yani yeni bir atama veya bir müjde söz konusu değil.

Abbas Güçlü de konuya ilişkin Twitter hesabından tepki göstererek, "Milli Eğitim Bakanı Yılmaz,  öğretmen atamaları ile ilgili olarak yine çok şeyler konuşmuş ama yine hiç bir şey söylememiş! Şaşıran var mı?.." açıklamasında bulundu. Atanamayan öğretmenler de Güçlü'ye verdikleri yanıtlarda hem basına hem de Bakana tepki gösterdiler.https://twitter.com/AbbasGucluTR

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@