Atanamayan Öğretmenler TBMM Gündeminde

Atanamayan Öğretmenler TBMM Gündeminde

4001 kodu ile alım yapılan yani uzmanlık gerektirmeyen memurlukların bazıları 4001 kodundan çıkarılmıştır.

 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 
Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim.
 
Ülkemizde lisans KPSS ile 4 yıllık tüm üniversite mezunlarını kapsayan atamalar yapılmaktadır. 4001 kodu  ile alım yapılan yani uzmanlık gerektirmeyen memurlukların bazıları 4001 kodundan çıkarılmıştır. KPSS'den yüksek puan almalarına karşın kurumların kendi kodlarını kullanamaması sebebiyle 300 binden fazla işsiz gencimiz mağdur durumdadır.
 
Bu nedenle;
1-Haziran ayında yapılacak olan atamalara 5 bin adet 4001 kadrosu verilmesi konusunda ne tür çalışmalarınız bulunmaktadır?
2-FenEdebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi mezunlarının istihdamının artırılması için Hükümetinizin yapacağı çalışmalar nelerdir?
3-Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi mezunu olup, 2012 Haziran ayı sonu itibariyle işsiz sayısı ne kadardır, Bunların fakültelere göre dağılımı nasıldır?
4-Tümlisans mezunu adayların eşit şartlarda yarışma imkanı bulduğu 4001 kadrolarının artırılması için yapılan çalışmalar var mıdır, var ise bunlar nelerdir?
5-KPSS'denyüksek puan alan, ancak atanamayan üniversite mezunlarımız için 4001 alım kadrosunun artırılması konusunda ne tür çalışmalarınız bulunmaktadır?

Lütfü TÜRKKAN
Kocaeli Milletvekili

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum