Atanamayan Öğretmenlerin "40 Bin Öğretmen Atamaları" Eylemi (VİDEO)

banner483

Atanamayan Öğretmenlerin "40 Bin Öğretmen Atamaları" Eylemi

Öğretmen Atamaları 13.05.2015, 16:05 13.05.2015, 16:01
Atanamayan Öğretmenlerin "40 Bin Öğretmen Atamaları" Eylemi (VİDEO)

 Ataması yapılmayan öğretmenler kadro talepleriyle bir kez daha Ankara’daydı. Sabah saatlerinden itibaren Kurtuluş Parkı’nda bir araya gelen bine yakın öğretmen önce Sakarya Meydanı’na yürüdü, ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na yürümek istedi. Öğretmenlerin bakanlık yürüyüşünün önü polis barikatıyla kesildi. 

Polis, öğretmenlerin yürüyüşüne herhangi bir gerekçe sunmaksızın izin vermeyeceğini söyledi. Bir süre yaşanan tartışmanın ardından öğretmenler Güvenpark’a geçti. Öğretmenler, güvencesiz çalışma dayatmalarına ve işsizlik sorununu dillendirdikleri okul ve tabut maketleriyle renkli bir görüntüyü de oluşturdu.


Güvenpark’ta diplomalarını yere fırlatan, KPSS kitaplarını yırtan öğretmenler bakanlık ile görüşme gerçekleştirmeleri sağlanana kadar eylemlerini sürdüreceklerini dile getirdi.

MebPersonel.com/ÖzelHaber
banner482
Yorumlar (5)
öğretmen 6 yıl önce
su atamayi yapin artik ya . çolugumuzu cocugumuzu bırakmaya razı olduk. üzülsemmi sevinsem mi unuttum bu duyguyu . atama yok. Allah cezanızı versin.... milleti ne hale düşürdünüz. gerekirse senede 150000 öğretmen atayacaksınız. o zaman mezun etmeyin engel koyun sonu yok bu işin..
atamaa 6 yıl önce
bu kadar emek bu kadar insan görülmeli atama istiyoruz sesimizi duyun
magdurlar 6 yıl önce
haberın doğruluk derece var mı boşuna yıne umutlanıp hayel kırıklığına uğramayalım
Hakan Sönmez 6 yıl önce
sizi bu duruma düşürenlere lanet olsun. Allah'ından bulurlar inşAllah.
atama haktır 6 yıl önce
biz atama bekleyenler her zaman bi̇z di̇yoru hi̇ç bi̇r zaman ben demedi̇k. yani̇ bi̇z di̇yoruz ki̇ atama şi̇mdi̇ de sinavdan sonra da yapilsin di̇yoruz. devleti̇n buna gücü yeter . ki̇mse boşuna bütçe falan demesi̇n bi̇ze.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@