Atanan 18 Bin Öğretmenin göreve başlamasının tek şartı var

Mart ayında atanan öğretmenlerin göreve başlamasının tek şartı var.

Öğretmen Atamaları 05.05.2020, 21:53 05.05.2020, 21:56
Atanan 18 Bin Öğretmenin göreve başlamasının tek şartı var

 Milli Eğitim Bakanlığı 18 Mart 2020 tarihinde bir çok branşta 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirdi. Okullarda eğitim öğretime ara verilmesinden 2 gün sonra yapılan atama için göreve başlama yapılmadı.

 Bakan Ziya Selçuk, yeni atanan öğretmenlerin göreve başlamasının tek şartının katıldığı TV programlarında ve sosyal medya aracılığı ile duyurduğu gibi okulların tekrar açılması ile olacağını defalarca belirtti.

 Ataması yapılıp göreve başlamayan öğretmenler de bir taraftan mağdur oldu. Kimisi ev geçindiriyor, kimisi atandığı için mevcut işini bıraktı.

 Öğretmenlerin göreve başlatılmaması, 18 Mart 2020 tarihinde atanan öğretmenlerin maaş, ek ders, hizmet puanı, adaylık süresi gibi bir çok faktörü etkileyecek.

 Bir yandan da okulların olmadığı dönemde göreve başlatılarak maaş ödemesi yapılacağı için kamu zararı oluşacağı iddia edilse de öğretmenlerin kazanılmış haklarının bir an evvel teslim edilmesi gerekiyor.

 Yeni atanan çiçeği burnunda 20 bin öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nden atama kararnamelerini il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine göndererek göreve başlatılmaları için sabırla bekliyor.

 Sağlık açısından ve sosyal mesafe kurallarını ihlal etmeden, göreve başlama işlemlerinin internet üzerinden olması ve herhangi bir Covid-19 tehlikesi bulaşı olmadan göreve başlatılmaların bir an evvel yapılması gerekliliği ve öğretmenlerin 19 Mart 2020’de göreve başlamış gibi işlem yapılması beklenmektedir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@