banner476

Bakan Ağbal: Öğretmen atamaları devam edecek

Bakan Ağbal: Öğretmen atamaları devam edecek

Öğretmen Atamaları 15.12.2016, 13:39
Bakan Ağbal: Öğretmen atamaları devam edecek

Bakan Ağbal: Öğretmen atamaları devam edecek. Maliye Bakanı Naci Ağbal dün akşaki genel kuruldaki konuşmasında, öğretmen atamalarının devam edeceğini belirtti. Bir milletvekilinin "öğretmen alımı" konusundaki sorusuna cevap veren Bakan Ağbal, atamaların süreceğini söyledi. Bakan Naci Ağbal, ilgili bakanlıklara verilecek kadroların; maliye bakanlığı, devlet personel başkanlığı ve başbakanlık koordinesinde karara bağlanarak personel alımlarında verileceğini duyurarak bu konuda çalışmaların yapılacağını meclis kürsüsündeki konuşmasında cevapladı.

İŞTE O AÇIKLAMA

Öğretmen atamaları konusunda, AK PARTİ hükûmetleri döneminde, 2003-2015 döneminde 512 bin atama yapıldı değerli arkadaşlar. Yani bugüne kadar AK PARTİ hükûmetleri döneminde on dört yılda, AK PARTİ hükûmete geldiği anda yaklaşık -benim hatırladığım- 450 bin civarındaydı, bu dönemde 512 bin öğretmen ataması yapıldı. Merak etmeyin, öğretmen atamalarını her zaman yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

Yorumlar (16)
Mülakatla yapacaksanız yapmayın 4 yıl önce
Şaibeli bir atama istemiyoruz artık mülakatlı olacaksa hiç olmasın
Yorum 4 yıl önce
Lan hepsini okul oncesinden alsinlar 30000 siz acikta kalmayin gerisi onemli degil okuyup adam olamayan tipler sizi
Öğretmen 4 yıl önce
Gelecek dönem okul öncesi eğitim zorunlu eğitim kapsamına alınacak ise şubatta 15000 okulöncesi öğretmen ataması yapılmalıdır.
Aylin 4 yıl önce
Sayın bakanım kamuda memur statüsünde çalışan öğretmenleri meb kadrosuna dahil edin. 2012 yılına kadar %3 kadroyla hizmet yılına göre alım yapılıyordu. 2012 yılında ömer dinçer bey kılavuzun açıklanmasına bir gün kala gece kaldırdı. Bizlerde mağdur kaldık. Sesimizi duyun artık.
teknik öğretmen 4 yıl önce
Sadece birgün atanma umuduyla bekliyoruz 1000 -1500 atama degil sadece beklentimiz tum branşlara 200-300 kontejan
adem 4 yıl önce
Dışarıda yuzbinler atama beklerken atanmıştır utanmadan bencilce hala bizi alin diyorlar. Oturun halinize şükredin. Bırakıldı dışarıda iş bulamayan öğretmenler atansın.
edebiyat 4 yıl önce
46 bin mezuna üc bin kadro
Biyoloji öğretmeni 4 yıl önce
Memur öğretmen diye tabir edilen kesim ve dershaneciler olarak tabir edilen diger kesim sozum size. Siz ne bencil ne ac gozlu insanlarmissiniz ki isiniz gucunuz eve goturcek ekmeginiz oldugu halde hala ogretmen kadrolarina goz dikiyosunuz. Ki siz dershaneciler sinava girmeden yeterlilige sahip olmadan aldiginiz kontenjanlar yetmemis gibi bir de hakkimiz olan kadro diyorsunuz. Hangi hak hangi kadro biraz insafli dusunun bu kadar bencil olmayin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@