BAKAN ATAMA TAKVİMİNİ BİLMİYOR

BAKAN ATAMA TAKVİMİNİ BİLMİYOR

Milli Eğitim Bakanı Dinçer'in, bugün toplam 57 bin öğretmenin atamasının yapılacağı açıklamasına öğretmenlerden tepki var: Daha kontenjan klavuzu bile açıklanmadı.

 

Danışmanları Bakan'ı yanıltmış Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in Kırgızistan gezisinde yaptığı, 27 ağustosa kadar bütün yer değiştirmelerin ve yeni atamaların tamamlanacağı yönündeki açıklamasına öğretmenlerden itiraz geldi.

 

Bakan'a seslenen öğretmenler, bunun teknik olarak mümkün olmadığını, yanlış bilgilendirilme yapıldığını savunarak, "MEB Atama Takvimi"nin sözkonusu açıklamayla çeliştiğini söyledi.

 

Derya Sazak'a açıkladı

 

Milliyet Gazetesi yazan Derya Sazak dünkü köşe yazısında Bakan Dinçer'in Kırgızistan dönüşü uçakta yaptığı açıklamalara yer verdi. Sazak şunları dile getirdi: "Milli Eğitim Bakanı Dinçer, 70 bin öğretmenin 'kadrosunda olmadığını' saptamış. Çeşitli bakanlıklara ve kamu kuruluşlarına dağılmış öğretmenlerin tamamı okullara gönderilecek. Dinçer, 'Öğretmenlerin tamamı sınıfta olacak. Geçen yıl 5. sınıfları bitiren öğretmenler bu yıl 4'leri okutacak. 27 Ağustos'a kadar bütün yer değiştirmeleri ve yeni atamaları tamamlayacağız. Bu yıl 57 bin öğretmen almış olacağız. Bu sayı Cumhuriyet tarihinin rekorudur' diyor." Öğretmenler tepkili Sazak'ın köşe yazısında yer verdiği açıklamalar üzerine  Bakan'a seslenen öğretmenler, açıklamaların "MEB Atama Takvimi"yle çeliştiğini dile getirdi.

 

Öğretmenler itirazlarını şu sözlerle destekledi: "Atama Takvimi'ne göre 28 ağustosta özür grubu yerleştirme sonuçları açıklanacak. 29-31 ağustos tarihleri arasında ise boş kalan kurumlara özür grubu tercihi alınacak. 40 bin öğretmen atama takvimi henüz ortada yok."

 

Bakan'ın açıklamasını twitter'da yorumlayan öğretmenlerse şunları söyledi: işsizvatandaş: "bakanın bakanlıktan haberi yok yarın tüm atamaları bitirecekmiş. müdür. "İlk atamanın kılavuzundan ses yok ama bakan atamayı yarın bitireceğini söylüyor. Yani bakanlık çalışıyor öğretmenler uyuyor."

 

fatmac: "Kontenjanlar açıklanmadan nasıl atatmaları tamamlıyor gerçekten merak ediyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum