Bakan Dinçer'den ATAMA BEKELEYEN ÖĞRETMENLERE ÇİFT DAL , YAN DAL ÖNERİSİ

Bakan Dinçer'den ATAMA BEKELEYEN ÖĞRETMENLERE ÇİFT DAL , YAN DAL ÖNERİSİ

ATAMA BEKELEYEN ÖĞRETMENLERE ÇİFT DAL , YAN DAL ÖNERİSİ

 Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Bugün Kanaltürk'te katıldığı Ankara'nın  Nabzı programına konuk olarak katıldı ve Programda atama bekleyen öğretmenlere Yan Dal Yan Alan Önerisi yaptı. 

Öğretmen Atamaları Konusunda

Temmuz ayından önce 236 bin öğretmen olmayı bekleyen  mezunumuz vardı. Şu anda bu rakam 300 bininin üzerinde. 650 bin kişi ise şu an öğretmen olmak için Üniversitlerin ilgili bölümlerinde okuyor. 2012 itibariyle 57 bin öğretmen almış olacağız. Ağustos ayında alacağımızı 40 bin ile birlikte 17 bin öğretmen de şubatta almıştık. Toplam 757 bin öğretmenimiz olmuş  olcak.

Bundan sonra planlarımızı yaptığımızda  yıllık olarak ortalama 15 bin öğretmen ihtiyacımız olacak. Atama bekleyen öğretmenlerimiz branşlar ajanskamu konusunda geçtiğimiz günlerde yaptığımız açıklamaya dikkat etsinler. Orada en çok hangi branşlara ihtiyacımız olduğunu açıkladık.

ATAMA BEKELEYEN ÖĞRETMENLERE ÇİFT DAL , YAN DAL ÖNERİSİ

YÖK ile yaptığımız görüşmede çift dal, yan dal ve yan alan konusunda imkânları geliştirecekler. Eskiden de yapılıyordu bu uygulama ancak kısıtlı idi. Dışardaki , atama bekleyen öğretmenlerimiz de eğer mezun olduğu o alanda ihtiyaç yoksa yan dal ve alanda bir eğitim alarak o alanda istihdam edilebilir. Bu konuda en çok ihtiyaç olan alanları ve dalları tercih ederlerse mağdur olmayacaklardır. 

açıklamasında bulundu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum