banner476

Bakan Selçuk'tan MEB 20 Bin Ek Öğretmen Ataması Sorusuna Cevap

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı yayında sorulan soruları yanıtladı. MEB Bakanı Ziya Selçuk'a sorulan sorulardan biride,18 Mart'ta atanan öğretmenlerin kararnamesi ve 20 bin ek öğretmen ataması yönünde gerçekleşti. Kaynak: Bakan Selçuk'tan MEB 20 Bin Ek Öğretmen Ataması Sorusuna Cevap

Öğretmen Atamaları 24.03.2020, 15:50
Bakan Selçuk'tan MEB 20 Bin Ek Öğretmen Ataması Sorusuna Cevap

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı yayında sorulan soruları yanıtladı. MEB Bakanı Ziya Selçuk'a sorulan sorulardan biride,18 Mart'ta atanan öğretmenlerin kararnamesi ve 20 bin ek öğretmen ataması yönünde gerçekleşti.

TAKVİM ÜZERİNDE ÇALIŞACAĞIZ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 18 Mart'ta atanan öğretmenlerin kararnamesi ne zaman çıkacak? yönündeki soruya ise "Milli Eğitim Bakanlığı'nın geleneğinde bu atamalarla ilgili süreç hep belli bir süre alır. Bu dönemde de bunun bir süreci var fakat şu anda bir belirsizlik var. Okul açık mı, değil mi? Ne kadar süre olacak? Bu belirsizlik nedeniyle bu günlerde verilecek kararlara bağlı olarak bu takvim üstünde de çalışacağız." yanıtını verdi.

20 BİN EK ÖĞRETMEN ATAMASI

Bakan Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 20 bin ek öğretmen atamasının ne zaman yapılacağına ilişkin soru üzerine, "Mevcut atamayı bir yola koyalım hemen arkasından onunla ilgili de çalışmalar devam edecek." diye konuştu.

MYMEMUR

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@