Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'e Şubat'ta öğretmen ataması  olup olmayacağı  soruldu..

Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'e Şubat'ta öğretmen ataması olup olmayacağı soruldu..

Eğitim Söz Sen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM görüşmesinde Bakan Yardımcısına Şubat ayında atama olup olmayacağı soruldu..

 Sendikamız  10.10.2012  Tarihinde Milli  Eğitim  Bakan Yardımcısı  Sayın  Orhan  ERDEM ile son  dönemlerde  yaşanılan sorunları  aşağıdaki  başlıklarda  görüşmüştür.

Ataması Yapılmayan Öğretmenler(Şubatçılar)grubundan bir temsilci öğretmenimiz katılmışlardır.

Bu konuda ataması yapılmayan öğretmenlerimiz adına söz alan öğretmenimiz Şubat ayında atama olup olmayacağını sordu..

Ataması yapılmayan öğretmenlerimizin atama durumu:

Bu konuda ataması yapılmayan öğretmenlerimiz adına söz alan öğretmenimiz;Kendi alanlarında eğitim gördüklerini  ve  öğretmen olduklarını fakat bakanlığın bu yıl ücretli öğretmenlik uygulamasını yapmayacağız demesine karşın ücretli öğretmenlik yaptığını,ayrıca alan değişikliğinde bakanlığın sınıf öğretmenlerimize  branşa geçiş hakkının verilmesini adil bulmadığını bu durumdan ötürü öncelikle kendilerinin mağdur olduklarını ve Şubat ayında atama olup olmayacağını sordu..

Sayın Orhan ERDEM;Bu konuda  şu an Şubat ayı için bir çalışma olmadığını fakat o günün koşuluna göre bir şeyler değişir mi onu da bilmediğini söyledi.

Sendikamızın  alan değişikliği konusunda dava açacağını, eğer iptal  durumu yaşanırsa alan değişikliğinden  branşa geçenlerin yerine ayrıca boşluk oluşacağını,bu boşluğu doldurmak adına MEB’in mebpersonel.com atama yapıp yapmayacağı sorumuza ise  bakanlık mahkeme sonucunu değerlendirir o durumda gereken neyse onu yapar cevabı alınmıştır.


Sendikamız Özür grubu,şiddet ve Şubat ayı atamasıyla ilgili olarak ayrıca resmi olarak da başvurmuş ve yanıt istemiştir.

Sayın Bakanımız Orhan ERDEM bizleri gayet sakin bir şekilde dinlemiş ve güler bir yüzle  ağırlamıştır. Bizlere ayırdığı zaman ve sorunlarımızı dikkatle dinlediği  için çok teşekkür ederiz.Kendisinin bakanlığın içinde yerinin siyasi bakımından çok önemli bir rolde olduğunu biliyoruz.Kendisine görüştüğümüz konuları ayrıca dosyalayarak verdik.Bu sebeple sorunlarımıza: acil ,mantıklı ve somut çözümler üreteceklerini umut ediyoruz.

 

EĞİTİM VE BİLİM ÇALIŞANLARININ SÖZÜ   SENDİKASI

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

40 Yorum