Bakanın 'olacak' demesinden bu yana 86 gün geçti. Atama bekleyen öğretmenlerimiz hala resmi duyuru bekliyor.

Bakanın 'olacak' demesinden bu yana 86 gün geçti. Atama bekleyen öğretmenlerimiz hala resmi duyuru bekliyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in 'atama olacak endişe etmesinler' sözünden bu yana 86 gün geçmesine rağmen ortada resmi duyuru yok. Öğretmenlerimizin akıllarındaki soru işareti ise devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 86 gün önce katıldığı bir programda 'endişe etmesinler atama olacak' demesine rağmen ve de geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda son aşamaya gelindi demesine rağmen öğretmen atamaları hala belirsizliğini koruyor.

Öğretmenlerimiz aylardır resmi duyuruyu bekliyor. Öğretmenlerimizin söylemlerine göre Bakanımızın sözüne güvenerek kpss çalışmayı bırakan öğretmenlerimiz ise bir hayli fazla.

Durum böyle olunca da resmi duyuru geciktikçe stres te artıyor.

Son günlerde vermiş olduğu röportajda artık son aşamaya gelindiğini söylemesine rağmen 'Acaba kontenjanlar ne olacak?, Sayı kaç bin olacak?'' gibi belirsizliklerin yanı sıra atam gerçekten olacak mı? sorusu hakkında da haklı olarak bir boşluğa düşüyorlar.

Akp dönemi içerisinde önceden Temmuz ayı içerisinde sınava giren öğretmenlerimiz, ilk atama Eylül ayında ek atama ise Şubat ayı içerisinde yerleşiyordu.

Böylece kimler kpss çalışacak ya da sayı ve kontenjanlar kaç bin olacak gibi belirsizlikler yoktu.

Fakat son dönemlerde atama ayları ve tarihleri konusunda değişiklikler yaşanarak, hatta bazı aylarda da es geçilerek öğretmenlerimiz belirsizlik içerisinde kalıyor.

Eylül ayı içerisinde öğrencilerine kavuşmak isteyen öğretmenlerimiz ise bu duruma bakanımızın 'olacak' sözünden 86 gün geçmesine #Atamasiz86gun diyerek konu hakkındaki düşüncelerini belirtiyorla

r. En kısa sürede resmi açıklamanın gelmesini, atama bekleyen öğretmenlerimizle ilgili bu sorunun çözülmesini talep ediyoruz.

resim-2022-05-27-205907979.png

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum