banner476

Başbakan Davutoğlu da, 47 bin öğretmen atayacağız, dedi - Öğretmen Atamaları -

Başbakan Davutoğlu da, TRT de katıldığı programda bu yaz 47 bin öğretmen alınacak dedi

Öğretmen Atamaları 28.05.2015, 12:56 28.05.2015, 13:00
Başbakan Davutoğlu da, 47 bin öğretmen atayacağız, dedi - Öğretmen Atamaları -
 Başbakan Davutoğlu, Mardin Şehir Müzesi'nde TRT "Başbakan ile Özel Yayın" programında gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Öğretmen atamaları-

Davutoğlu, öğretmen atamalarına ilişkin de 15 bin öğretmen ataması yaptıklarını, bu yaz içinde de 47 bin öğretmen ataması yapacaklarına değindi. Yeni mezun olacak öğretmen adaylarının da bu sınava girmenin beklentisi içinde olduğunu belirten Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Herkesin eşit ve adil bir şekilde sınava girmesi önemli. Bu konuda da sistemin bütününe de bakmak lazım. 835 bin öğretmen var, 475 binini biz atadık. 12 yılda toplam öğretmen popülasyonu kadar öğretmen atadık. Türkiye'nin 79 yıllık birikimiyle ilgili söylüyorum. Türkiye'deki ihtiyacı göz önüne alacaksınız. Adaletli davranacaksınız. Bizim için bütün öğretmen adaylarımız kıymetlidir. Hepsinin hukukunu gözeten adil bir tutum sergilememiz gerekir."

Davutoğlu, öğretmen atamalarının bu yaz içinde ve doğru bir zamanda yapılacağının ifade ederek, "Bunu bir seçim malzemesi olarak görmediğimizin işareti. Öğretmenlerimizi bir seçim malzemesi gibi görsek şimdi yapmaya kalkışırdık. Doğru zamanda doğru sayıda adil bir şekilde bu atama yapılır" değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Ajansı
Yorumlar (18)
teknik 5 yıl önce
o nabi avci insaAllah bu dunyada cehennemi yasar hep onun yuzunden
hadi canımmm hadi 5 yıl önce
inşAllah ağustos ataması size kalmaz. aylardır atamalara kulak tıkadınız, merak etmeyin bizde 7 haziran da kulak tıkayacağız...
ÖĞRETMEN 5 yıl önce
7 Haziran da görüşeceğiz elbet
Kılıç 5 yıl önce
2010'da malzeme lazımdı atama yaptınız,şimdi Lazım değil heralde görüşecez
mert olun beee 5 yıl önce
Allah belasını vermesin inşAllah dedi dedi sonra yok dedi ...akp ye yok oy
biji hdp 5 yıl önce
sandıkta da gereken ders verilir
besyo 5 yıl önce
Arkadaşlar değerli başbakanımız açıklamayı yaptı seçim öncesi atama yok dedi haziranda lütfen oy verirken çok dikkatli düşünelimm...nisan evlerimize güneş gibi doğcak mesajları atan hükümet yanlılarından açıklama istiyoruz....
ömer 5 yıl önce
i̇nşAllah dershane öğretmen atama sayisi bu sayiya dahi̇l edi̇lmez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@