banner476

Beden Eğitimi Öğretmenleri Görev Bekliyor

Beden Eğitimi Öğretmenleri Görev Bekliyor, #BedenEgitimine5000AtamaHaktır

Öğretmen Atamaları 23.07.2014, 11:06 23.07.2014, 11:07
Beden Eğitimi Öğretmenleri Görev Bekliyor
 Bizler Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan ve atama bekleyen Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak geleceğimize sahip çıkmak, ülkemizin spor kültürünü ve kalitesini en üst seviyelere çıkarmak için görev beklemekteyiz.
Bilindiği üzere geçen yıl eğitimde branş uzmanlığını destekleyen 4+4+4 sistemine geçilmiş ; ancak hazırlıksız uygulanan bu sistem amacının dışına çıkarak branş kavramının hiçe sayılmasına neden olmuştur. Bunun en büyük kanıtı 4270 Sınıf Öğretmeninin branşımıza geçirilmesidir. Bu uygulama ile Beden Eğitimi dersini özel yapan teknik bilgiler ve özel yetenek göz ardı edilmiş, atama bekleyen Beden Eğitimi Öğretmenleri mağdur edilmiştir.

2013 Eylül atama döneminde bizlere verilen 1500 kontenjan ve şubat ayında verilen 382 kişi  alanımıza yeterince değer verilmediğinin bir göstergesidir. Atama bekleyen 23 bin Beden Eğitimi Öğretmeni beş yılda 4270 kontenjan alamazken branşımıza bir yılda 4270 sınıf öğretmeninin geçirilmesi bizleri çok üzmüştür.  5300 açıkla ihtiyaç sıralamasında 7. sırada olan Beden Eğitimi diğer branşlara yapılan pozitif ayrımcılık neticesi kontenjan sıralamasında 12. sıraya gerilemiş; bazı branşlara açığın % 50' si kadar kontenjan verilirken Beden Eğitimine açığın % 20 'si kadar kontenjan verilmiştir.

 Bir ülkenin gelişmesinin ve reklamının yapılmasının en etkili yolu spordur. Bu bağlamda 2020 Olimpiyatlarında başarılı sporcuların keşfi, madde bağımlılığı, bonzai ve bunun gibi kötü alışkanlıklardan kurtulmak spor ve fiziksel etkinliklerle giderilir.  Bizler de hem bir vatandaş hem de hayatını spora adamış öğretmenler olarak, Bizlere verilecek olan yüksek kontenjan ile tüm öz verimizle çalışacağımıza söz veriyoruz.

Beden Eğitimi dersleri hem sportif faaliyetlerde başarı elde etmek adına hem de sağlıklı nesiller yetiştirmek adına önemsenmeli;  spor eğitimi ilkokul çağında alanında uzaman öğretmenler tarafından verilerek başlamalıdır. İnsan kişiliğinin oluştuğu bu çağda bireylere sorumluluk bilinci ile iletişim yetisini kazandıran, bireyleri kötü alışkanlıklardan ve obezite den uzak tutan  Beden Eğitimi dersleri, "yağ satarım, bal satarım" zihniyetinden arındırılarak  amacına uygun hale getirilmelidir. Bu da ancak sporu her yönüyle bilen beden eğitimi öğretmenlerinin eğitimiyle olur.

Bizler atama bekleyen Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak Sayın Cumhurbaşkanı adayımız R.Tayyip ERDOĞAN ve Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı, MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN'den  adalet bekliyoruz.

Sayın bakanımızın gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz.''

Tüm Beden Eğitimi Öğretmenleri


Yorumlar (17)
okullarda 6 yıl önce
bir istiklal marsını okutanyan ogrencının elıne topu verıp gönderen bır zıhnıyetsınız cogunuz sallamayın lan
ohh 6 yıl önce
5bin :) ne içtiniz ya la bu mübarek günde :) yok yok 34bin size verelim gerisini biz paylaşırız malum her okulda oturan bir bedenci olması lazım :p
erdal 6 yıl önce
4270 sınıf öğretmeni beden eğitimine geçti kimse bir şey demedi ,2 sene öncesine kadar 200-300 kontenjan veriliyordu hakkımız bunlar arkadaşlar 5000 istiyoruz
besyo 6 yıl önce
din kültürü öğretmenine ihtiyacınız varsa fazla beden eğitimi öğretmenini din kültürüne kaydırabilirsiniz sizin mantığınıza göre uygun bir çözüm
besyo 6 yıl önce
din kültürü öğretmenine ihtiyacınız varsa fazla beden eğitimi öğretmenini din kültürüne kaydırabilirsiniz sizin mantığınıza göre uygun bir çözüm
besyo. 6 yıl önce
sanırım sen öğretmen değilsin lan lı man lı konuşmalar ve meslektaşına hakaret etmeler
eğitimci 6 yıl önce
bu kullandığın üslüpla umarım bir eğitimci değilsindir. zira bu kadar kolay ve kötü bir üslüpla karaladığın camianın içinde elbette işini gereği gibi yapmayanlar olduğu gibi, fedakarca çalışarak her şeyin başında örnek olarak senin gibilerin kötü örnek olarak bozduğu fidanları yeşerten yüzlerce beden eğitimi öğretmeni var.
vatandaşım.. 6 yıl önce
beden eğitimi öğretmenliği?bu işi hakkıyla yapanlara zerre lafım yok..ancak benım bulundugm okulda bıle kocaman spor salonu var ve ne yazıkkkı yapılan şey ortada rahat hazır ol..söyle bir tempolu koşu ..sonuç...ve birçok yerdede durum aynı..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@