Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenlerinin Atama Sesi

Bizler atanmış olan ve de atama bekleyen Beden Eğitimi Öğretmenlerinin Sesiyiz.

Öğretmen Atamaları 17.01.2016, 21:59
Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenlerinin Atama Sesi
  Şubat ataması için öncelikle Sn. Cumhurbaşkan'ımız, Sn. Başbakan'ımız ve Değerli MEB ailesine teşekkür ederiz.
Tüm samimiyetinizle biz Öğretmenlerin yanında olduğunuz için sizlere minnet duyarız.

Hepimiz biliyoruz ki
Eylül ayında yapılan Öğretmen atamalarında branş olarak çok büyük hayal kırıklığı yaşadık.

Şunu söylemeliyiz ki;
Biz Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak bütün atama bekleyen öğretmenlerin atanmasını tüm samimiyetimizle istiyoruz.
Fakat Eylül ataması kontenjan yüzdeliklerine baktığımızda branşımızın açığı bizden çok daha aşağılarda olan branşların yüzdeliklerinden düşük tutularak mağduriyet yaşanmıştır.
Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak en çok üzüldüğümüz nokta ise İhtiyaç sıralamasında ilk 10' da (7.) olmasına rağmen 2015 Eylül Öğretmen atamalarında branşımızın 12. sıraya gerilemesidir.
 
Biz Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak bu yazımızla biz nebze de olsa sesimizi duyurmak istiyoruz.
 
Geçtiğimiz aylarda  Başbakan' ımızın açıklamalarında da her öğrencimiz bir spor dalında lisans düzeyinde yetiştirilerek sözü bizlere umut olmuştur.
Öte yandan 5. Sınıfların hazırlık olma çalışmalarının Bakanlığımız tarafından sürdürülmekte olması ve bu hazırlık sınıflarında 4-6 saat Beden Eğitimi ve Spor dersi düşünülmesi ve Takviye  kurslarında Beden Eğitimi ve spor branşımıza yoğun talebin olması biz Beden Eğitimi Öğretmenleri için hem umut verici hem de gururlandırıcıdır.
En önemlisi de sınav stresine (TEOGS) maruz kalan öğrencilerimize Spor yapması dahilinde %30 ek puan getirilmesi dersimizin oldukça önemini ve Ülkemiz de çocuklarımızın gelişiminin de önemli olduğunu vurgulamaktadır.
Biz Beden Eğimi ve Spor öğretmneleri olarak Ülkemiz de bu denli dersimiz ile ilgili gelişmelerden onur duymaktayız.

Atama Beklemekte olan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri adına
branşımızın İhtiyaç karşılanma oranlarımızın yükseltilip Çocukların gelişimi ve Ülkemiz Sporunun gelişimi adına İhtiyacımızın karşılanmasını ve yaşadığımız Eylül mağduriyetinin giderilmesini saygıdeğer Büyüklerimiz tarafından giderilmesini temenni ederiz.
Binlerce Beden Eğitimi Öğretmeninin Ülkemiz Spor gelişimi ve Çocuklarımızın gelişimi adına göreve hazır olduğunu bilmenizi isteriz.
 
Tüm Devlet Büyüklerimize ve MEB ailesine yoğun çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.
 
Sevgi ve Saygılarımızla
 
Atama Bekleyen
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (166)
Yusuf Güngördü beden eğitimi 5 yıl önce
Şunu belirtmek gerekir ki günümüz de gençliği nasıl kurtarabiliriz sorusuna en güzel cevap sporladır. Sigara, alkol, uyuşturucu vb kötü alışkanlıklar ahlaksızlıklar, terör sempatizanı gençler almış başını gidiyorsa buna bır dur demenin çaresi de sporla gecer bu da çocuklarımız A küçük yaşta sporun sağlığı, sporun disiplini, sporun ahlakı, sporun psikolojisi, spor un kötü alışkanlıklardan uzaklaştırması gibi bilinen bir olgu var. Ve bunun içinde beden eğitimi öğretmenlerinin her yerde olması her gence dokunması şarttır. P yuzden her yerde her zaman beden eğitimi.. 3000 atama hakkımızdır. Bize gençliğin ihtiyacı var...
burcu yetisir beden egitimi 5 yıl önce
Ayrica geçtiğimiz gün teogdan düşük puan aldiği için intihar eden küçük kizimizida hhatırlatmak isterim .iste spor bu stresi azaltmak için var fakat aileler dersleri etkiler korkusuyla çocuklarıspordan uzak asosyal bir hayata iitmektedirler.oysaki spor zihinsel fiziksel psikomotor gelişimi ayni anda geliştirir.ayrıca ek puani duyan aileler çocuklar ini çoktan bir spor bransina kayit etmeye başladılar bile
haluk 5 yıl önce
Eylül ayında ki atamada büyük hayal kırıklığı yaşamış ve mağdur olmuş biz Beden Eğitimi Öğretmenlerinin sesi olduğunuz için şükranlarımızı sunuyoruz..
murat badur 5 yıl önce
tesek.sesımıze ses oldugunuz için
BESYO 5 yıl önce
sesimizi duymuş olmanızı diliyorum eylül ayında yaşadığımız maduriyeti tekrar yaşamayacağımızı umut ediyorum. i̇htiyaçta ilk on branştan kontenjanda da öyle olacağını düşünüyorum.
beden eğitimi 5 yıl önce
sınav stresinden çocuklar ölmesin spor sevgisiyle teog farkını göreceksiniz inşAllah.en çok sevilen branşın öğretmenleri olarak şimdiden onlara kavuşmak için sabırsızlanıyoruz..mebpersonel destek için Allah razı olsun sizlerden..
Ahmet torun 5 yıl önce
Kesinlikle ülke adına bireyi tüm yönleriyle geliştirecek bir etkiye sahip olan beden eğitimi dersini önemsiz gören insanlarımızın fikri teogla birlikte bi nebze de olsa değişecektir.dersimize gereken önemin verilmesi beni çok mutlu etti.insAllah verilen bu önem kontenjanlarımızada yansır.yıllardır süregelen magduriyetimiz bundan sonra tekrarlanmaz umarım
Beden egitimi 5 yıl önce
Haberimizi yaparak magduriyetimizi ddike getirmemiz icin bize ses oldugunuz icin tesekkur ederiz eylul ayinda yasadigimiz magduriyeti subatta yasamayacagimiza inaniyor ve sayin buyuklerimize guveniyoruz adil bir atama olmasi dilegiyle 3000 hakkimizdir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@