Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlerinin 'Öğretmen Atamaları' Talebi

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlerinin 'Öğretmen Atamaları' Talebi

"BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR GELECEĞİMİZDİR"

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlerinin 'Öğretmen Atamaları' Talebi mebpersonel.com'da. BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR GELECEĞİMİZDİR

Beden eğitimi ve spor sosyal medyada yine gündem oldu. Yapılan çalışmada ülkemizde çocuklarımızın daha kolay spora ulaştırılması işin bütün kademelerde beden eğitimi ve spor dersinin uzmanı olan öğretmenlere teslim edilmesi gerektiği savunuldu. Eğitimin her kademesinde beden eğitimi ve spor dersinin olması, ülkemizde gelecekte aktif ve sağlıklı bir toplumun oluşması, milli takımlarda devşirme sporcular yerine hareket eğitimini anaokulunda ve özellikle ilkokulda iyi bir şekilde alıp doğru spor branşına yönlendirilen kendi çoçuklarımızın mücadele etmesi  gibi bir çok alanda fayda sağlayacaktır.

          Fiziksel, zihinsel, bilişsel ve sosyal gelişimi amaçlayan sporun özünde; sistem, disiplin, hedef ve başarı kombinasyonu vardır. Spor yapan kişi, disiplinle sistemi uygulamaya, hedef koymaya ve başarmaya güdülenir. Enerjisini atan ve kendisini sosyal bir gruba ait hisseden çocuk mutlu olur, çevresinin desteği ve kazandığı başarı onu motive eder. Sağlığı, direnci, görüntüsü ve becerileri arkadaşları içinde de saygı uyandırır. Spor yapan çocuk onaylanır, destek görür ve sevilir. Ülkemizdeki tüm öğrencilerimize denge, hız, esneklik ve koordinasyon becerilerini geliştirici çalışmalar dersin uzmanı olan beden eğitimi ve spor öğretmenleri tarafından yaptırılmaktadır.

          Etkili bir öğretim için nitelikli öğretmenlere gereksinim duyulur. Öğretmenlik, öğretimde uzmanlaşma isteyen bir meslektir. Bu meslekte yer alan bireylerin belli bir genel kültür birikimi, özel alan bilgileri ve öğretmenlik meslek yeterlilikleri ile donatılmış olmaları gerekmektedir. Bu yüzden ilkokula başlayan öğrencilerimizin gelişim özelliklerinin göz önünde bulundurulması, spor bilincinin küçük yaşlarda kazandırılması, yeteneklerin keşfedilerek doğru yönlendirilmesi çoçuklarımızın ilkokuldan itibaren göreceği beden eğitimi ve spor dersi ve bu derse girecek olan beden eğitimi ve spor öğretmeni ile olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.