Binlerce öğrenci öğretmen, binlerce öğretmen öğrencisini bekliyor

Binlerce öğrenci öğretmen, binlerce öğretmen öğrencisini bekliyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğretmenlerin sorunlarını aşamadığını, her geçen gün daha ağır sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle CHP Genel...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğretmenlerin sorunlarını aşamadığını, her geçen gün daha ağır sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yayımladığı mesajda, öğretmenlerle beraber olmaktan büyük bir keyif aldığını dile getirdi. Bugün eli öpülesi öğretmenlerin günü olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Beni yetiştiren, çocuklarımı yetiştiren bizi çağdaş uygarlıklara ulaştıran öğretmenlerin günü. Size ne kadar borçlu olduğumuzu hepimiz biliyoruz. Bu ülkenin sade bir yurttaşı olarak şükranlarımı sunmayı bir görev biliyorum. Öğretmenler Günü'nde en çok öğretmenlerin anılması ve mutlu olması gerekiyor. Geldiğimiz noktada Öğretmenler Günü'nde öğretmenlerin mutluluğunu paylaşmaktan çok onların mutsuzluğunu paylaşıyoruz. Çünkü öğretmenler sorunlarını aşmış değiller. Her geçen gün daha ağır sorunlarla karşı karşıyalar. Bir yandan atanan görevi başında olan öğretmenler var, öte yandan atanamayan yüz binlerce öğretmen var. İskenderun Dörtyol'da yaşlı bir adam çocuk gibi ağlayarak geldi ve şunu söyledi: ‘On yıldır bekliyorum öğretmen olarak atansın diye'. Binlerce çocuk öğretmen beklerken, dışarıda binlerce öğretmen öğrencilerini bekliyor. Bu tablo bizim hoşumuza giden bir tablo değil. Biz sizi seviyoruz, size inanıyoruz ve size güveniyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz Türkiye'yi çağdaş uygarlığa ulaştıracak olanlar sizlersiniz. Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmen olarak anıldığı bugün, O'nu çok daha fazla özlemle anıyoruz." dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum