BİR MATBAA ÖĞRETMENİN FERYADI.

BİR MATBAA ÖĞRETMENİN FERYADI.

BİR MATBAA ÖĞRETMENİN FERYADI.

 Yıllar önce tüm meslek liselerine öldürücü darbeler vuruldu.. yıllarca hepimiz eziyet çektik.. şimdi imam hatiplerin hakları verildi, ona diyeceğim yok.. ama gönlünüz bizden yana da açık olsun ve bize de yapılan bu haksızlığa bir dur deyin. size inanmak isteyen genç teknik öğretmenlerin sesini duyun. 

Yıllardır atama sayısı kaç olursa olsun teknik öğretmenin çilesi bitmiyor. Bu ülkenin meslek öğretmenine ihtiyacı var. Ben matbaa öğretmeniyim.. branşımda uzmanlaştım..özel sektörde çalışmak için okumadım. Öğretmen olmak tek amacımdı. Bunun için çok çalıştım. 

Sınav bir yıl geçerli. Ve biz kadroları 2011 sınav girişlilerle paylaştık. Böyle bir adalet olmamalı. Hem ülkedeki ihtiyaçlar hemde sınavın bir sene geçerli olması sebebiyle 2012 puanlarıyla bir EK ATAMA TALEP EDİYORUZ.. Şuan ek atama yapılacağı kesin olmasada ülkede ihtiyaç var. Bu senede ücretli öğretmenle kapatılmasın. Alanlar arası geçişler bizim branşlarımızı zaten çok etkiliyor. Birde ücretli öğretmenler kadroyu kapatmasın. Saatlik ücretle çalışan biri bu işi nasıl benimsesin. Nasıl görevine gönlünü verip kendini neden geliştirsin?

Ben yüzbinlerce öğretmenden sadece biriyim. Ama hizmet etmeye hazır, imkan verilirse hakkıyla öğretmenlik yapabilecek biri.. ben ve ailem bu sınav için çok özveri gösterdik. Özel sektörde çalışmak zorundayım geçinmek için.. bir yandan iş bir yandan dershane,bir yandan eve bakıyorum.. ağlaya ağlaya sınava çalıştım. Bu sene kardeşimde dershaneye gidecek. Yani sınava hazırlanacak param bile yok.. BEN ELİMDEN GELENİ YAPTIM.. Şimdi sıra sizde..
Burada herkesin bir hayat hikayesi bir acısı var. atanamadığım için yaşadıklarımla size yormayacağım. Ama Allah rızası için soruyorum teknik öğretmen dışında hangi bölüm ilk 5e girince ATANAMIYORR!!!


YA GELİN BENİ GERÇEKTEN ÖLDÜRÜN YADA ALLAH RIZASI İÇİN ŞUBATTA BİZDEN 1 KİŞİ ATAYIN.. 
her gün yazdım hergün istedim. 
sesimi duyarsınız dedim. Olmayacak birşey istememiştim.. ÜLKEM BENİ SEVMİYORMU SÖYLEYİN.. hergün Allaha dua ediyorum.. ve hergün size yazmaya devam edeceğim..


ŞUBATTA ALIM OLSUN ve MATBAA ÖĞRETMENLİĞİNE kadro verin.. doğu-batı hiç fark etmez. Neresi olsa ben öğretmen olmak istiyorum... 
2012 şubat öğretmen ataması yapılmasını istiyoruz. Birçok bölüm binlerce atama beklerken bizim tek isteğimiz 1-2 kişilik kontenjan açılmasıdır. Basım-yayın konusunda geleceği yetiştiren bu bölümde hiç öğretmen olmadan gerek üniversite gerekse sanayi için nitelikli elemanlar nasıl yetişecek, basım-yayın süreçlerinde Avrupa standartlarına nasıl ulaşılacaktır?


Gerçekten bu satırları okuyorsanız isyan değil amacım çözüm istiyorum.. bu ülkenin çözüm için çalışan öğretmenlerinden olmak istiyorum 1 tane matbaa öğretmeni alınsa şubatta bende göreve başlıyorum. 
TEFİN ÇİLESİ BİTSİN.. ben çift haneli değil 1-2 tane kadro istiyorum.. bunun için gereğinin yapılmasını arz ediyorum. Bizler bu ülkeye gönülden hizmet edecek öğretmenleriz. Izin verin görevimin başına geçeyim. 

1 tane matbaa öğretmeniiiii alsanız size söz veriyorum bugün ?matbaamı o neee? diyen veliler 42 dalda meslek elemanı yetiştirdiğimizi öğrenecek. Ve çocuklarını meslek sahibi olsun diye bölümümüze yönlendirecek. 

Sonuç olarak talebim ek atama olduğunda 1 TANE MATBAA ÖĞRETMENİ kadrosunu eklemenizdir. İlgili tüm yerlere iletilmesini ve sesimi duyduğunuzu bilmek istiyorum? TÜM TEF BENİM GİBİ FERYAT EDİYOR..

FERYADIMI DUYUN.. 1 TANE MATBAA ÖĞRETMENİ ALIN.. 
1 TANE ALIN BİR SÜRÜ HAYATA KATKI SAĞLAYACAĞIMA BEN ŞEREFİM ÜZERİNE SÖZ VERİYORUM..

Konuya gösterdiğiniz alaka ve hassasiyet nedeniyle şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Saygılarımla; bilginize arz ederim..

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

24 Yorum