Bölüm mezunu olup formasyonu olmayanların atamaları nasıl yapılacak?

Bölüm mezunu olup formasyonu olmayanların atamaları nasıl yapılacak?

MEB PERSONEL -Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz dönemde formasyonun kaldırıldığını duyurmuştu. Bu durumda bölüm mezunu olup formasyonu olmayanların ataması nasıl yapılacak ? Ataması yapılacak mı? Bakan Selçuk'un bu konudaki son açıklaması nedir? Detaylar haberimizde..

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz dönemde yapmış olduğu açıklama ile formasyonun kaldırıldığını duyurmuştu. Ancak mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi için üniversitelere formasyon için kayıt yapan öğrenciler eğitimlerine devam edip formasyonlarını alabilecekleri açıklanmıştı.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda en son yapmış olduğu açıklamada gerektiğinde formasyonun Bakanlık tarafından verileceğini duyurmuştu.

BÖLÜM MEZUNLARIN ATAMASI NASIL YAPILACAK?

Konuyla ilgili olarak son dönemlerde herhangi bir açıklama yapılmazken, 2021 yılı kpss sınavına bölüm mezunu olarak giren ancak formasyonu olmayan mezunların atamaları nasıl yapılacak ? Yada atamaları yapılacak mı ? Eğer bu kişiler kpss'den yeterli puan alıp atandıkları takdirde , mebpersonel.com adaylık eğitimleri sırasında mı formasyon alabilecekler ? gibi soruları bir çok kişi tarafından merak edilmekte ve bu süreçte bakanlıktan konuyla ilgili açıklama beklenmektedir.

BAKAN SELÇUK'UN BU KONUDAKİ SON AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk formasyon ile ilgili yapmış olduğu açıklamada,' formasyon eğitimini gerekirse biz vereceğiz' demişti

Konuyla ilgil olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan resmi bir açıklama siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum