BT Öğretmenlerinden Yeni Rapor

BT Öğretmenlerinden Yeni Rapor

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri yeni bir rapor daha yayınladılar...

 Fatih Projesi, yani uzun adı ile Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi bu projenin bir ihale projesi değil eğitim projesi olması için çabalıyorlar.

Öğretmenler raporlarında şu önemli ayrıntılara değindiler:

Gelişen ve değişen teknolojinin öğrencilerimize ve eğitim sistemimize yansıması için BTR görevlendirmesi hakkı olanlara teslim edilmelidir. Hatta ve hatta görevlendirme boyutundan çıkartılıp BTR kadrosuna dönüştürülmelidir.

Fatih Projesi ile gereklilikten öte artık Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği kadrosu şarttır. Teknolojinin istenilen boyutta entegrasyonu ve yeni teknolojilerin üretilmesi için zemin hazırlanması buna bağlıdır. Öğrencilerimizin bu bilinçle yetiştirilmesi gerekmektedir. Teknolojiyi sadece kullanan değil onu tasarlayan bireylerin yetişmesinin toplumsal kaliteyi artıracağına canı gönülden inanmaktayız.

BT Öğretmenlerine yapılan yorumlar ise şöyle:

“Bilgisayarla ilgili her konuda idaremize çok fazla yar­dımı dokunuyor. Teneffüslerde bile bilgisayarlarda bir şeyler yaptığını, çalıştığını görüyorum (Ö2K).”

“Bilgisayar öğretmenimiz aynı zamanda okulumuzun formatörü. Bu nedenle okulumuzla ilgili BT konusun­daki gerekli düzenlemeleri kendisi yapıyor. Düzenle­me derken öğrenci dosyalarından tutun da öğrencile­rin çeşitli bilgilerini bilgisayara, e- okula girme işlerine kadar hepsini BT öğretmeni yapıyor. Yani ders dışında bu gibi şeylerle de uğraşıyor (Ö12K).”

“Açıkçası bilgisayardan pek anlamıyorum. Bu neden­le mesela; Atatürk Haftası olduğu zaman hocamdan neler yapabileceğimiz konusunda yardım istiyorum. O bana zaten gereken her şeyi sunuyor. Yani teknoloji hocamıza sadece “Ne yapabiliriz?” demek onun için yeterli oluyor. Çünkü kendisi gerçekten bilgisayarı anlatabilmek için çok istekli. “Hocam şu konuda size ihtiyacım var.” dediğimiz zaman zaten o yapabileceği her şeyi gösteriyor bize (Ö10E).”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum