BT Öğretmenlerinden Yeni Rapor

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri yeni bir rapor daha yayınladılar...

Öğretmen Atamaları 15.08.2014, 10:32 15.08.2014, 10:33
BT Öğretmenlerinden Yeni Rapor
 Fatih Projesi, yani uzun adı ile Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi bu projenin bir ihale projesi değil eğitim projesi olması için çabalıyorlar.
Öğretmenler raporlarında şu önemli ayrıntılara değindiler:

Gelişen ve değişen teknolojinin öğrencilerimize ve eğitim sistemimize yansıması için BTR görevlendirmesi hakkı olanlara teslim edilmelidir. Hatta ve hatta görevlendirme boyutundan çıkartılıp BTR kadrosuna dönüştürülmelidir.

Fatih Projesi ile gereklilikten öte artık Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği kadrosu şarttır. Teknolojinin istenilen boyutta entegrasyonu ve yeni teknolojilerin üretilmesi için zemin hazırlanması buna bağlıdır. Öğrencilerimizin bu bilinçle yetiştirilmesi gerekmektedir. Teknolojiyi sadece kullanan değil onu tasarlayan bireylerin yetişmesinin toplumsal kaliteyi artıracağına canı gönülden inanmaktayız.

BT Öğretmenlerine yapılan yorumlar ise şöyle:

“Bilgisayarla ilgili her konuda idaremize çok fazla yar­dımı dokunuyor. Teneffüslerde bile bilgisayarlarda bir şeyler yaptığını, çalıştığını görüyorum (Ö2K).”

“Bilgisayar öğretmenimiz aynı zamanda okulumuzun formatörü. Bu nedenle okulumuzla ilgili BT konusun­daki gerekli düzenlemeleri kendisi yapıyor. Düzenle­me derken öğrenci dosyalarından tutun da öğrencile­rin çeşitli bilgilerini bilgisayara, e- okula girme işlerine kadar hepsini BT öğretmeni yapıyor. Yani ders dışında bu gibi şeylerle de uğraşıyor (Ö12K).”

“Açıkçası bilgisayardan pek anlamıyorum. Bu neden­le mesela; Atatürk Haftası olduğu zaman hocamdan neler yapabileceğimiz konusunda yardım istiyorum. O bana zaten gereken her şeyi sunuyor. Yani teknoloji hocamıza sadece “Ne yapabiliriz?” demek onun için yeterli oluyor. Çünkü kendisi gerçekten bilgisayarı anlatabilmek için çok istekli. “Hocam şu konuda size ihtiyacım var.” dediğimiz zaman zaten o yapabileceği her şeyi gösteriyor bize (Ö10E).”

Yorumlar (5)
adem 6 yıl önce
her şey çok açık ve net bir şekilde ortada. geçmişte ülkemiz bu tür hataların cezalarını çok acı bir şekilde tecrübe etmiştir. bizler meb in hiç vakit kaybetmeden bu hatadan dönmesi gerektiğini düşünüyoruz. bu bt öğretmenlerinin sadece bir kadro talebi değildir. bizler çocuklarımız ve geleceğimiz için uğraş veriyoruz
Gizem demir 6 yıl önce
biz tamirci değiliz öğretmenin yeri sınıftır asıl bt öğretmenlerinin asıl anlaması gereken budur formatörlük kadar gereksiz ve öğretmeni değersiz hissettiren başka bir sıfat yoktur asıl bunu meb in anlaması gerekir
Selim 6 yıl önce
geçmişte sanayi devrimini kaçırdık ve bunun zararlarını fazlasıyla gördük şimdide yazılım devrimi bunuda aslında kaçırdık sayılır dünya devi şirketler arasında hep yazılım şirketleri var ama malesef bu şirketler arasında bizden bir şirket yok neden bizden bir şirket yok bunu kendimize hiç sorduk mu zamanında bilgisayar sınıfları açıldı bilgisayarın önemi görüldüğü için her kademede zorunlu oldu ama malesef ders programlarında gereken önem verilmedi öğrencilere yazılım sevdirilmeye çalışılmadı her sene word excell öğretildi bunun yerine yazılım öğrencilere sevdirilmeye çalışıp yetenekli çocukların keşfedilmesi sağlansaydı eğer herşey çok farklı olacaktı şimdi bu hataların görülüp bence düzenlenmesi gerekli bir matematik bir ingilizce dersi nasıl lazım olarak görülüyorsa ülkemizde bence onlar kadar yazılım derside gerekli yazılım hayatı kolaylaştırır her alanda yazılım önemli bunun görülmesi lazım artık
bilişim 6 yıl önce
yazılım çağı ey hükümet uyan artık
bilge 6 yıl önce
arkadaşlar bilişim dersi 7. sınıflarda önümüzdeki yıldan itibaren zorunlu olacaktı, son durum hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@